10 February, 2018 22:37

HIRDETÉSEK AZ ÉVKÖZI 6. VASÁRNAP (FEBR. 11.)

1. Ma van a Betegek Világnapja és könyörgőnap a világ éhezőiért. A Betegek Világnapja jó alkalom arra, hogy megköszönjük az egészségügyben fáradozók odaadó helytállását.

2. Ma van a Szűz Anya Lourdes-ban történt megjelenésének 160. évfordulója. Ebből az alkalomból várom a hívek jelentkezését a rózsafüzér-társulatba. A Rózsafüzér Társulathoz bárki csatlakozhat, aki vállalja, hogy egy tized rózsafüzért minden nap elimádkozik. Akik szívesen bekapcsolódnának a rózsafűzér-társulatba, jelentkezzenek nálam.

3. Ma veszi kezdetét és a következő vasárnapig (febr. 18-ig) tart a Házasság Hete a keresztény egyházak és civil szervezetek széles körű összefogásával.

Az országos rendezvénysorozat célja, hogy felhívja a figyelmet a házasság, a család értékeire és fontosságára, valamint hogy segítséget nyújtson a házasságra készülőknek vagy a párkapcsolati problémákkal szembesülőknek. Híveink figyelmébe ajánljuk a Házasság Hetének rendkívül gazdag, több felekezet által szervezett debreceni programjait. Bíztatok mindenkit a részvételre!

4. Hamvazószerdával elkezdődik a Húsvétra való felkészülés időszaka a Nagyböjt. Nagyböjtben hamvazószerdán és nagypénteken szigorú böjtöt tartunk, vagyis háromszor étkezünk, egyszer lakunk jól és nem eszünk húst. Nagyböjt többi péntekén hústilalom van. A hústilalom 14 év felett, a szigorú böjt 18-60 éves kor között kötelezi azokat a katolikusokat, akiknek betegség okán nincs étrendi korlátozás.

5. Nagyböjtben péntekenként 1715 órától imádkozzuk a keresztutat, majd ezt követi a szentmise.

6. Csütörtökön a 8 órai szentmise után önsegítő klubba hívom és váromidős híveinket.

7. Pénteken, február 16-án lesz a jegyesbeszélgetés-sorozat 4. alkalma 18:45-től a 7. teremben. A részvételnek nem akadálya az, ha eljegyzés még nem volt, vagy az esküvő ideje még nincs kitűzve.

8. Nagyböjt 1. vasárnapján, febr. 18-án

— minden szentmise után lehet a hamvazás szentelményében részesülni.

— 16 órátol Fiatal Családosok Vasárnapi Köre a 7. teremben.

— 19:00-tól Szotyori Nagy Gábor jótékonysági orgonahangversenye. Szeretettel hívunk és várunk mindenkit.

9. Febr. 19-én, hétfőn, 18:45-től lesz a következő FILMKLUB a Szent József Gimnázium dísztermében (2. emelet). Megnézzük a JEREMIÁS próféta életéről 1998-ban forgatott olasz filmet (hossza 1,32 óra). A filmnézést beszélgetés követi.

10. IDŐSEK AKADÉMIÁJA elnevezésű előadássorozat veszi kezdetét SORSFORDULÓK – AZ ÉLETVÁLSÁGOK MINT A FEJLŐDÉS LEHETŐSÉGEI tematikában a Szent Anna-székesegyház keresztfolyosójának 7. termében. Előadó: Berényiné dr. Felszeghy Márta családgondozó, a Forrás Lelki Segítők Egyesületének munkatársa.

Az 1. alkalom FEBRUÁR 21-én, szerdán lesz 10.00 – 12.00-ig; témája: Az élet mintája: a mandala – A válság, mint esély – Életciklusok a családban.

11. Mediációs (békés konfliktusmegoldási beszélgetésforma) program veszi kezdetét plébániánkon. Ennek során szeretnénk segítséget nyújtani családoknak, közösségeknek, pároknak és munkatársaknak konfliktusaik megoldásában. Az első konzultációs alkalom február 22., 16.30 – 18.30-ig a 6. teremben.

A mediációs beszélgetésekre előzetesen be kell jelentkezni az alábbi címre: Berényiné dr. Felszeghy Márta, családgondozó (06/20/627 7650).

12. Az idén is rendelkezhetünk jövedelemadónk 2X1%-áról. Kérem híveinket, hogy támogassák a katolikus egyházat adójuk egyházi 1%-ával! A Magyar Katolikus Egyház technikai száma: 0011.

A második 1% felajánlására pedig ajánlom híveink figyelmébe: A Szent Anna Római Katolius Plébániáért Alapítványt. Adószáma: 158621972-1-09. Számlaszáma: 10403428-5026768-68671005. Köszönetet mondok a 2X1% ilyen módon történő felajánlásáért.