12 August, 2019 08:32

HIRDETÉSEK AZ ÉVKÖZI 19. VASÁRNAP (aug. 11.)

1. Ma 16 órakor lesz Ebesen a templombúcsú a Szent Lőrinc-templom felszentelésének 21. évfordulóján.

2. Kedden Boldog XI. Ince pápa, szerdán Szt. Maxmilián Mária Kolbe áldozópap és vértanú emléknapja.

3. Csütörtökön Szűz Mária Mennybevétele (Nagyboldogasszony) parancsolt ünnepén a szentmisék 7, 8, 10 és 18 órakor lesznek. Az esti szentmise előtt 17:30-tól Loretói Litániát énekeljük. Ezen az ünnepen szünetelni fog ügyfélfogadás a plébániairodán.

Augusztus 15-én nyílik meg a Kölcsey Központban a Boldogasszony vándorkiállítás 9:30-tól, amely szeptember 10-ig 18 óráig megtekinthető.

4. Már előre hirdetjük a Kedves Testvéreknek, hogy aug. 20-án, Szent István király főünnepén a szentmisék 7, 8, fél 12 és 18 órakor lesznek.

5. Legyen öröm az iskolakezdés! – elnevezéssel segélyakciót indított a Katolikus Karitász szeptember 15-ig. Az összefogáshoz csatlakozhatunk jó állapotban lévő iskolatáskák, tornafelszerelések és taneszközök gyűjtésével; a 1356-os adományvonal hívásával – egy hívás 500 forint támogatást jelent –, online adományozással pedig a szervezet honlapján – www.karitasz.hu– keresztül. A Katolikus Karitász központi bankszámláján is várja az adományokat „Iskolakezdés” megnevezéssel: Raiffeisen Bank 12011148–00124534–00100008.

És mennyit érnek az adományaink? Egy hívás egy színesceruza-készlet, tíz hívás egy iskolatáska árát jelenti.

6. A Római Katolikus Kórházlelkészi Szolgálat az egyházmegyénk területén található 9 kórházban kezdte meg áldásos tevékenységét. A szolgálat munkatársai főállású beteglátogatók, lelkigondozók és kórházlelkészek. Bátorítom a kórházi kezelésre induló betegeket és hozzátartozóikat, hogy vegyék igénybe ezt a szolgálatot; az orvosok és ápolók pedig készségesen ajánlják a betegeknek és hozzátartozóiknak a kórházlelkészi szolgálatot.

7. Az ‘1 KIS + ’ VERSENY 9. feladata: Ismertesd néhánymondatban Boldog XI. Ince pápajelentőségét nemzetünk történelmében!

A megfejtés egyházközségünk e-mail címére (szentannapl) küldendő.

Mentes a vírusoktól. www.avast.com