20 November, 2021 13:20

Hirdetések Krisztus, a Mindenség Királya főünnepén(november 21.)

1. Ma országos gyűjtést tartunk a Karitász javára.

15 órától a 7. teremben lesz a karácsonyi pásztorjáték szereposztása, amelyre szeretettel hívjuk gyermekeinket és fiataljainkat. Jöjjenek el minél többen.

17:30-kor énekeljük a Jézus Szíve litániát az „Úr Jézus, az emberi nem Megváltója, tekints ránk” kezdetű felajánló imával. Teljes búcsút nyerhetünk a szokott feltételekkel és ennek az imának áhítatos és nyilvános elimádkozásával. Az ima megtalálható a Hozsanna imakönyvben.

2. Szombaton 14.30-tól szemlélődő erdei gyalogtúrára hívjuk minden korosztálybeli Testvérünket a Nagyerdőre. Gyülekező 14.15-től a köztemető 3-as kapuja előtt.

Az előesti szentmisével megkezdjük az új egyházi évet. A szentmise elején tartjuk az adventi gyertyagyújtást. Adventben minden hétköznap rorate szentmisén vehetünk részt reggel 6 órától.

3. Liturgikus emléknapok e héten: hétfőn Szent Cecília szűz és vértanú, kedden Szent I. Kelemen pápa és vértanú, szerdán Dung-Lac Szent András áldozópap és vértanútársai és csütörtökön Alexandriai Szent Katalin szűz és vértanú emléknapja.

4. Dec. 11-én az Adventi Filmes Délutánok keretében 15 órától megnézzük. Magyar Passió c. filmet az Apolló Mozi Kertész Mihály termében. A filmnézést pódiumbeszélgetés követi a látottakról. A belépés díjtalan. Jelentkezni lehet feliratkozással a sekrestyében vagy a plébániairodán, ill. elektronikus regisztrálással az alábbi linken:

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSfqtxSSUxajV716br6MG5hSbtD7o-zOo4AU9ONN4fDNSrLwqw/viewform

Mentes a vírusoktól. www.avast.com

A honlap további használatához a sütik használatát el kell fogadni. További információ

A süti beállítások ennél a honlapnál engedélyezett a legjobb felhasználói élmény érdekében. Amennyiben a beállítás változtatása nélkül kerül sor a honlap használatára, vagy az "Elfogadás" gombra történik kattintás, azzal a felhasználó elfogadja a sütik használatát.

Bezárás