22 May, 2022 06:00

HIRDETÉSEK HÚSVÉT 6. VASÁRNAP (MÁJ. 22.)

1. Ma van a Tömegtájékoztatási Világnap. Ez jó alkalom arra, hogy köszönetet mondjunk azoknak, akik a tömegtájékoztatásban úgy tevékenykednek, hogy munkájukban hűen érvényesítik az erkölcsi rend normáit.

2. Az egy hete megtartott perselygyűjtés az Ukrajnát pusztító háború áldozatainak megsegítésére 440 485 Ft-ot eredményezett. Köszönetet mondok a Kedves Testvérek perselyadományáért.

3. Péntektől, május 27-től június 4-ig tartsunk imakilencedet a Szentlélekhez pünkösdi készületként (például a Szentlélek-litánia elimádkozásával)!

4. Szombaton 15 órától húsvéti örömútjárásra (szemlélődő erdei gyalogtúrára) hívjuk minden korosztálybeli testvérünket a Nagyerdőbe. Gyülekező 14.45-től a köztemető 3-as kapujánál. A gyaloglás során imádkozzuk a Húsvéti örömutat. Az örömút a keresztúthoz hasonlóan 14 állomásból áll. A nagyböjti keresztúttal ellentétben, Jézus feltámadásának jelentőségén elmélkedünk.

5. Liturgikus emléknapok e héten: hétfőn Boldog Apor Vilmos püspök és vértanú, kedden Szűz Mária, keresztények segítsége és csütörtökön Néri Szent Fülöp áldozópap emléknapja lesz.

6. Mához egy hétre üljük Urunk mennybemenetelének főünnepét.

7. Azok a fiatalok, akik Isten papságra hívó szavát felismerték önmagukban, és a Debrecen-Nyíregyházi Egyházmegyében szeretnének papként szolgálni, küldjék be jelentkezésüket május 31-ig a Püspöki Hivatalba. Bővebb tájékoztatást a lelkiatyáktól kérhetnek.

A honlap további használatához a sütik használatát el kell fogadni. További információ

A süti beállítások ennél a honlapnál engedélyezett a legjobb felhasználói élmény érdekében. Amennyiben a beállítás változtatása nélkül kerül sor a honlap használatára, vagy az "Elfogadás" gombra történik kattintás, azzal a felhasználó elfogadja a sütik használatát.

Bezárás