12 June, 2022 17:02

HIRDETÉSEK SZENTHÁROMSÁG VASÁRNAPJÁN (június 12.)

1. Szerdán 9 órától folytatódik az Idősek Akadémiája az 5. teremben. Hívom és várom az időseket, hogy velük egykorúak derűs társaságában töltsenek el néhány tartalmas délelőtti órát.

2. Csütörtökön 17 órátólszalonnasütésre hívjuk hittanos gyermekeinket a plébánia udvarára. Gyülekező ¾ 5-től. Bejárat a Karitász felől (a Sumen utcáról).

A résztvevők nyársat, üdítőt és zöldségfélét hozzanak magukkal.

3. Szombaton a 18 órai szentmisében ad hálát Orosz Lőrinc kiérdemesült plébános atya 50 éves papi szolgálatáért.

4. Vasárnap lesz Krisztus Szent Teste és Vére — Úrnapja. A 10 órai szentmise után úrnapi körmenetet tartunk a megszokott útvonalon. A fél 12-es szentmise elmarad. Készületként a virágszirom gyűjtését folytassák a Kedves Testvérek. Egy-egy úrnapi sátor állításához és díszítéséhez elkel a segítség. Aki szívesen jönne sátrat díszíteni, feliratkozhat a sekrestyében.

A körmeneten kísérni fog minket a Bocskai István Lövészdandár Debreceni Helyőrségi Zenekara.

5. Liturgikus emléknapok e héten: hétfőn Páduai Szent Antal áldozópapé és egyháztanítóé és szerdán Árpád-házi Boldog Jolán szerzetesnőé.

6. Minden katolikus háztartásban legyen Debreceni Katolikus Figyelő! Ezzel a mottóval elvihető egyházközségünk legújabb kiadványa az újságospolcról 100 Ft-ért. Gondoljunk azokra is, akiknek kedvében járhatunk azzal, ha ők is kézbe vehetik a Figyelő egy példányát.

7. Június 22-én,szerdán, autóbuszos kirándulásra hívjuk a Kedves Testvéreket Szarvasra. Megnézzük a történelmi Magyarország és egyben a Kárpát-medence mértani középpontjában, a szarvasi arborétumban létrehozott hazánk történelmét, hagyományait, építészeti nevezetességeit bemutató Mini Magyarország makettparkot. Az útiköltség 6000 Ft.

Jelentkezni lehet a sekrestyében vagy a plébániairodán. 1/4 8-tól gyülekező a

Szent József Gimnázium előtt és fél 8-kor indulás.

8. Június 25-én székesegyházunkban 10 órakor kezdődik a pap- és diakónusszentelés. Áldozópappá szenteltetik TÓTH László Gábor, plébániánk diakónusgyakornoka és szerpappá MIKE Ervin akolitus. Foglaljuk a szentelendőket imáinkba!

A honlap további használatához a sütik használatát el kell fogadni. További információ

A süti beállítások ennél a honlapnál engedélyezett a legjobb felhasználói élmény érdekében. Amennyiben a beállítás változtatása nélkül kerül sor a honlap használatára, vagy az "Elfogadás" gombra történik kattintás, azzal a felhasználó elfogadja a sütik használatát.

Bezárás