23 April, 2022 21:45

HIRDETÉSEK HÚSVÉT 2. VASÁRNAP, FEHÉRVASÁRNAP,

AZ ISTENI IRGALMASSÁG VASÁRNAPJÁN (ÁPR. 24.)

1. Ma, az ISTENI IRGALMASSÁG VASÁRNAPJÁN teljes búcsú nyerhető a szokásos feltételekkel. 15 órakor, az irgalmasság órájában, imádkozzuk el az Isteni Irgalmasság rózsafüzérét akár otthon, akár valamelyik templomban.

2. Hétfőn az esti szentmise után folytatódik a bibliaóra a 7. teremben.

3. Kedden 18 órától folytatódik a filmklub a Szent József Gimnázium Dísztermében. Megnézzüka 2016-ban készített Feltámadás c. amerikai filmet. A filmvetítést beszélgetés követi a látottakról.

4. Pénteken fél 4-től Anyák napja előtti kézművesfoglalkozásra hívjuk gyermekeinket az 5. terembe.

5. Szombaton 10 órától tartjuk az elsőáldozásra készülő gyermekek összevont hittanóráját a templomban.

Ugyancsak Szombaton délután 15 órától húsvéti örömútjárásra (szemlélődő erdei gyalogtúrára) hívjuk minden korosztálybeli testvérünket a Nagyerdőbe. Gyülekező 14.45-től a köztemető 3-as kapujánál. A gyaloglás során imádkozzuk a Húsvéti örömutat (Via Lucis-t). Az örömút a keresztúthoz hasonlóan 14 állomásból áll. A nagyböjti keresztúttal ellentétben, Jézus feltámadásának jelentőségén elmélkedünk.

6. Vasárnap a fél 9-es szentmise végén verses műsorral köszöntjük az édesanyákat, nagymamákat.

7. Azok a fiatalok, akik Isten papságra hívó szavát felismerték önmagukban, és a Debrecen-Nyíregyházi Egyházmegyében szeretnének papként szolgálni, küldjék be jelentkezésüket május 31-ig a Püspöki Hivatalba. Bővebb tájékoztatást a lelkiatyáktól kérhetnek.

8. Liturgikus emléknapok e héten: hétfőn Szt. Márk evangélista és pénteken Sziénai Szt. Katalin, szűz és egyháztanító, Európa társvédőszentjének ünnepe lesz.

A honlap további használatához a sütik használatát el kell fogadni. További információ

A süti beállítások ennél a honlapnál engedélyezett a legjobb felhasználói élmény érdekében. Amennyiben a beállítás változtatása nélkül kerül sor a honlap használatára, vagy az "Elfogadás" gombra történik kattintás, azzal a felhasználó elfogadja a sütik használatát.

Bezárás