18 June, 2022 22:05

HIRDETÉSEK ÚRNAPJÁN (JÚN. 19.)

1. Ma van az Oltáriszentség, Krisztus Szent Teste és Vére főünnepe. A 10 órai szentmise után úrnapi körmenetet tartunk a megszokott útvonalon. A körmeneten kísérni fog minket a Bocskai István Lövészdandár Debreceni Helyőrségi Zenekara. A fél 12-es szentmise elmarad.

Megköszönöm a Kedves Testvéreknek a virágszirom gyűjtését, és segítségüket az úrnapi sátrak állításához és díszítéséhez. A szükséges feltételekkel teljes búcsút nyerhet az a hívő, aki áhítattal vesz részt az úrnapi körmeneten.

2. Ma kezdődik a szeptember 1-ig tartó ministránsverseny a nyári vakációban. Ha valaki nem nálunk, hanem máshol ministrálna, akkor kérje ennek igazolását írásban az ottani miséző atyától. A versenyen induló ministránsok jutalomkiránduláson vesznek részt.

3. Hétfőn kezdetét veszi a péntekig tartó napközis tábor a plébánián, naponta 7 órától délután fél 5-ig. Szívesen fogadják a gyerekek, ha bárki a kedvükben akar járni gyümölccsel vagy süteménnyel.

4. Kedden 18 órától folytatódik a filmklub a Szent József Gimnázium Dísztermében. Programunk ismerkedés az ószövetségi nagyprófétákkal. Megnézzüka JEREMIÁS olasz, francia, cseh, kooprudokciós filmet. A filmvetítést beszélgetés követi a látottakról.

5. Szerdán, autóbuszos kirándulásra indulunk Szarvasra. 1/4 8-tól gyülekező a Szent József Gimnázium előtt és fél 8-kor indulás.

6. Szombaton székesegyházunkban 10 órakor kezdődik a pap- és diakónusszentelés. Áldozópappá szenteltetik TÓTH László Gábor, plébániánk diakónusgyakornoka és szerpappá MIKE Ervin akolitus. Foglaljuk a szentelendőket imáinkba!

7. Vasárnap 18 órakor mutatja be újmiséjét TÓTH László Gábor, plébániánk diakónusgyakornoka.

8. Liturgikus ünnepeink e héten: Kedden Gonzága Szent Alajos szerzetes emléknapja. Csütörtökön Keresztelő Szent János születésének főünnepe. Pénteken tartjuk Jézus Szent Szívének főünnepét. 17:30-kor énekeljük a Jézus szíve litániát. Teljes búcsút nyerhet az a hívő, aki Jézus Szentséges Szívének ünnepén nyilvánosan elimádkozza az Urunk Jézus! Az emberi nem Megváltója… kezdetű engesztelő imádságot. Szombaton lesz a Boldogságos Szűz Mária Szeplőtelen Szívének emléknapja.

9. 1 kis + (plusz) nyári szorgalmi feladat a gyerekeknek: Ahol nyáron megfordulnak, azokról a helyekről, élményeikről készítsenek egy fotót, és nevükkel ellátva küldjék el plébániánk e-mail címére.

A honlap további használatához a sütik használatát el kell fogadni. További információ

A süti beállítások ennél a honlapnál engedélyezett a legjobb felhasználói élmény érdekében. Amennyiben a beállítás változtatása nélkül kerül sor a honlap használatára, vagy az "Elfogadás" gombra történik kattintás, azzal a felhasználó elfogadja a sütik használatát.

Bezárás