30 July, 2022 22:15

HIRDETÉSEK AZ ÉVKÖZI 18. VASÁRNAP (július 31.)

1. A Szt. Antal-szobor mellett megtekinthető a „Meg nem született gyermek” vándorszobra és a Szent Janka (Gianna) Beretta Molla életszentségét bemutató vándorkiállítás. A magzatiélet-védő kiállítás mondanivalójának megismeréséhez ingyen elvihető magyarázat is szolgál.

2. Elsőcsütörtökön a 7 órai szentmise után egész napos szentségimádást tartunk 18 óráig. Egy-egy szentségimádási óra megtartására ketten-hárman összefogva feliratkozhatnak a sekrestyében. 17-kor kezdjük a szentségimádási órát papi hivatásokért.

3. Elsőpénteken, a Jézus Szíve-tisztelet napján meglátogatjuk betegeinket, akik otthonukban akarják szentgyónásukat és –áldozásukat elvégezni. 17:30-kor énekeljük a Jézus szíve litániát.

4. Szombaton, aug. 6-án biciklis kirándulásra hívom az érdeklődőket — Nyíradonyon keresztül — a Gúti erdőbe a 13. században épült román stílusú templom romjaihoz. Indulás de. 9-kor a székesegyház elől. Jelentkezni lehet mától feliratkozással a sekrestyében vagy a plébániairodán.

Ugyanezen a napon lesz az Orgonák éjszakája országszerte. Ehhez kapcsolódva templomunkban 19 órától orgonabemutatón vehetünk részt Dobos Mihály kántor vezetésével. Célkitűzése: a hangszerek királynőjének minél behatóbb megismertetése az érdeklődőkkel.

5. Liturgikus ünnepek és emléknapok e héten: hétfőn Liguori Szent Alfonz Mária püspök és egyháztanító, csütörtökön Vianney Szt. János Mária áldozópap emléknapja és szombaton Urunk színeváltozásának ünnepe.

A honlap további használatához a sütik használatát el kell fogadni. További információ

A süti beállítások ennél a honlapnál engedélyezett a legjobb felhasználói élmény érdekében. Amennyiben a beállítás változtatása nélkül kerül sor a honlap használatára, vagy az "Elfogadás" gombra történik kattintás, azzal a felhasználó elfogadja a sütik használatát.

Bezárás