30 April, 2022 21:01

HIRDETÉSEK HÚSVÉT 3. VASÁRNAPJÁN (május 1.)

1. Ma délután 3 órakor szentségimádás kezdődik fél 6-ig.

2. Májusban, a Szűz Anyánknak szentelt hónapban, énekeljük/imádkozzuk a lorétói litániát az esti szentmisék előtt, fél 6-tól. Legyen gondunk arra, hogy ezzel otthon családilag is köszöntsük a Boldogságos Szűz Máriát. A litánia a Hozsanna imakönyvben énekes formában is megtalálható.

3. Kedden 16:30-tól az 5. teremben tartjuk a Mária és Márta női imakört az egyedülálló nőknek és asszonyoknak (édesanyáknak és nagymamáknak). Szeretettel várjuk a csoporthoz csatlakozni akaró testvéreinket.

4. Elsőcsütörtökön egész napos szentségimádáson vehetünk részt 18 óráig, amelyben 17-kor kezdjük a szentségimádási órát papi hivatásokért.

5. Elsőpénteken, a Jézus Szíve-tisztelet napján meglátogatjuk a betegeket.

18 órakor békekoncert kezdődik a református Nagytemplomban az ukrajnai áldozatok megsegítésére.

6. Liturgikus emléknapok e héten: hétfőn Szt. Atanáz püspök és egyháztanító emléknapja, kedden Szt. Fülöp és Szt. Jakab apostolok ünnepe, szombaton Boldog Gizella királyné emléknapja lesz.

Mához egy hétre, Húsvét 4. vasárnapja, Jó Pásztor-vasárnapja könyörgőnapot tartunk papi hivatásokért.

7. Május 14-én, szombaton Egyházmegyei Gyermeknap lesz Nagykálló–Harangodon 3-8. osztályos gyermekek számára. A részvételi díj 1000 Ft. A gyermeknapra az autóbusz 8 órakor indul székesegyházunk elől. Mielőbb jelentkezzenek a lelkiatyáknál vagy a hitoktatóknál.

8. Május 15-én elsőáldozást tartunk a 10 órai szentmisében.

9. Egyházközségünk negyedéves kiadványának, a Debreceni Katolikus Figyelő lapzártája május 15-én esedékes. Kérem a Kedves Testvéreket, hogy a Figyelő Pünkösdre megjelenő számába írt cikkeiket mielőbb juttassák el a szerkesztőségbe.

10. Nyári napközis tábort tartunk június 20-tól 24-ig között az általános iskolásoknak. Mától fogadjuk a jelentkezésüket. Jelentkezhetnek a plébániairodán vagy a hitoktatóknál.

11. Ma, Anyák napján szeretettel köszöntjük az édesanyákat, és megköszönjük áldozatos édesanyaságuk megannyi szépségét és jóságát.

A honlap további használatához a sütik használatát el kell fogadni. További információ

A süti beállítások ennél a honlapnál engedélyezett a legjobb felhasználói élmény érdekében. Amennyiben a beállítás változtatása nélkül kerül sor a honlap használatára, vagy az "Elfogadás" gombra történik kattintás, azzal a felhasználó elfogadja a sütik használatát.

Bezárás