8 May, 2022 17:07

HIRDETÉSEK HÚSVÉT 4. VASÁRNAP (május 8.)

1. Ma Jó Pásztor-vasárnapján könyörgőnapot tartunk papi hivatásokért. Azok a fiatalok, akik Isten papságra hívó szavát felismerték önmagukban, és a Debrecen-Nyíregyházi Egyházmegyében szeretnének papként szolgálni, küldjék be jelentkezésüket május 31-ig a Püspöki Hivatalba. Bővebb tájékoztatást a lelkiatyáktól kérhetnek.

2. Májusban, a Szűz Anyánknak szentelt hónapban, az esti szentmisék előtt fél 6-tól énekeljük a lorétói litániát. Legyen gondunk arra, hogy ezzel otthon családilag is köszöntsük a Boldogságos Szűz Máriát.

3. Szombaton Egyházmegyei Gyermeknap lesz Nagykálló–Harangodon 3-8. osztályos gyermekek számára. A részvételi díj 1000 Ft. A gyermeknapra az autóbusz 8 órakor indul székesegyházunk elől. Mielőbb jelentkezzenek a lelkiatyáknál vagy a hitoktatóknál.

4. Vasárnapaz Ukrajnát pusztító háború áldozatainak megsegítésére kérjük a hívek perselyadományát. Elsőáldozást tartunk a 10 órai szentmisében.

5. Vasárnap az esti szentmise után Elek Péter (orgona) és Nagy Eszter (hegedű) koncertjén vehetünk részt.

6. Liturgikus emléknapok e héten: szerdán Boldog Salkaházi Sára szűz és vértanú, pénteken a Fatimai Boldogságos Szűz Mária emléknapja lesz.

7. Nyári napközis tábort tartunk június 20-tól 24-ig az általános iskolásoknak. A résztvevők jelentkezhetnek a plébániairodán vagy a hitoktatóknál.

8. Zarándoklat a csíksomlyói búcsúra június 2-től 6-ig. Részvételi díj: személyenként 25.000,- Ft és 120 Euro. Részletes tájékoztató olvasható a hirdetőn. Még lehet jelentkezni Laczovicsné Szatmári Máriánál a 06-30-460-23-03-as telefonszámon.

9. Szentföldi zarándoklatot szervezünk szeptember 16-tól 23-ig. Részletes információ olvasható a hirdetőn, plébániánk facebook oldalán és honlapján vagy kérhető a plébániairodán. A zarándoklat lelkivezetője a plébános atya lesz.

10. A személyi jövedelemadó bevallásának időszakában az 1%-os rendelkezésekre hívjuk fel a kedves Testvérek figyelmét. A technikai számra vonatkozó előző évi rendelkezés (0011 – Magyar Katolikus Egyház) visszavonásig érvényben van, a második 1%-ról viszont minden évben újra kell nyilatkoznunk.

A honlap további használatához a sütik használatát el kell fogadni. További információ

A süti beállítások ennél a honlapnál engedélyezett a legjobb felhasználói élmény érdekében. Amennyiben a beállítás változtatása nélkül kerül sor a honlap használatára, vagy az "Elfogadás" gombra történik kattintás, azzal a felhasználó elfogadja a sütik használatát.

Bezárás