17 October, 2017 11:06

HIRDETÉSEK AZ ÉVKÖZI 28. VASÁRNAP, okt. 15.

1. Októberben minden este 1/4 6-tól imádkozzuk a rózsafüzért. Minél többen kapcsolódjunk be ebbe a közös imádkozásba. Egy-egy nap rózsafüzér-imádkozásának vezetésére kérem a kedves testvérek feliratkozását a sekrestyében. Minden nap egy valaki vagy akár 2-3-an is lehetnek a rózsafüzér elimádkozásának felelős vezetői.

2. Ma, vasárnap, 19 órakor Ablonczy Bertalan jótékonysági hangversenye székesegyházunk orgonájának regiszterbővítésére. Műsora a hirdetőn olvasható. Erre a célra felajánlott legkisebb adomány is igen értékes, és hálásan köszönjük!

3. Hétfőn, okt. 16-án az esti szentmise után 18:45-től Katolikus Művelődés- és Filmklub a Szt. József Gimnázium dísztermében (II. emeleten). Megnézzük Az üzenet – Mohamed élete c. film II. részét, amely az Iszlám Világtanács engedélyével és jóváhagyásával készült. A filmnézést beszélgetés követi a látottakról.

4. Szerdán 16:00-kor a székesegyházban az ifjúsági korosztálynak Lépésformák egymás felé címmel dr. Nagy Edit pszichológus előadása, majd 18:00-tól püspöki szentmise és imaest a tiszta szerelemért.

5. Okt. 19-én, csütörtökön a reggeli 8 órai szentmise után önsegítő klubba hívom és várom idős híveinket, akik vágyakoznak arra, hogy velük egykorú emberek derűs társaságában töltsenek el néhány tartalmas délelőtti órát. Jelenlétükre számítok feltétlenül.

6. Okt. 20-án, pénteken, 19:00-tól Fiatal Felnőttek Klubjába hívom a 18-35 év közötti egyedülállókat és jegyeseket a 6. hittanterembe. Az esti szentmisét követően találkozunk beszélgetésre, imára és filmnézésre.

7. Szombatonként 19:00-tól kezdődik az ifjúsági hittan a 6. hittanteremben a 14-19 év közötti korosztálynak.

8. A SZERETEK RÓZSAFÜZÉRT IMÁDKOZNI témájú rajzpályázat beadási határideje október 18. (szerda), Szent Lukácsnak, a festők védőszentjének ünnepe. A rajzoknál kérem felírni a pályamű elkészítőjének nevét, iskoláját, az osztályt és a szüleinek email-címét. Minden pályaműből kiállítás nyílik.

9. Kedden Antióchiai Szt. Ignác püspök és vértanú emléknapja; szerdán Szt. Lukács evangélista ünnepe.

10. A jövő vasárnap, okt. 22., missziós vasárnap, amelyen országos gyűjtést tartunk a missziók javára. Ennek ismeretében helyezzük adományainkat a perselybe.

A honlap további használatához a sütik használatát el kell fogadni. További információ

A süti beállítások ennél a honlapnál engedélyezett a legjobb felhasználói élmény érdekében. Amennyiben a beállítás változtatása nélkül kerül sor a honlap használatára, vagy az "Elfogadás" gombra történik kattintás, azzal a felhasználó elfogadja a sütik használatát.

Bezárás