SZENT ANNA FŐPLÉBÁNIA HIRDETÉSEI ADVENT 2. VASÁRNAPJÁN (DEC. 10.)

1. Ma 17 órakor a városi adventi koszorú 2. gyertyájának meggyújtása a Kossuth téren.

2. Dec. 16-ig gyűjtünk jó állapotban lévő, használt játékokat, mesekönyveket, téli ruhát és tartós élelmiszert. Az adományok leadhatók a plébánián. Mindebből a helyi karitászcsoport ajándékcsomagot ad nagycsaládosoknak, egyedül maradt időseknek, fogyatékkal élő társainknak és hajléktalan embereknek.

A 1356-os adományvonalon egy hívással 500 forinttal támogathatják a Katolikus Karitász adventi akcióját.

3. Advent hétköznapjain 6 órakor kezdjük a roráte-szentmiséket. Ezeken a szentmiséken felolvasásra és ministrációra hívom és várom a felnőtteket, valamint az iskolás fiúkat és lányokat.7 órakor nem tartunk szentmisét.

A hajnali szentmisék előtt 5.30-tól a szentmise kezdéséig, majd a szentmise után járulhatnak a kedves testvérek a bűnbocsánat szentségéhez a szentmisén való egyre gyümölcsözőbb részvétel érdekében.

4. Csütörtökön, dec. 14-én

— 16:00-tól A Szent József Gimnázium dísztermében lesz Palánki Ferenc püspök Az élet a szeretetben teljes c. interjúkötetének bemutatója.

5. Pénteken, dec. 15-én az esti szentmise után

— akolitusaink továbbképző köre a 6. hittanteremben és

— Fiatal Felnőttek Klubjába hívom a 18-35 év közötti egyedülállókat és jegyeseket a 7. hittanterembe. Találkozzunk beszélgetésre, imára és filmnézésrel

6. Szombatonn, dec. 16-án, 16.00 órától lesz az Apoiió moziban az Ignác c. (Ignacio de Loyola) – fülöp-szigeteki—spanyol akciófilm vetítése (118 perc). Házigazda a Szent Anna székesegyházi főplébánia. A filmvetítés után beszélgetés lesz a látottakról.

7. Vasárnap, december 17-én, a 11:30 órai szentmisében az ének-zenei szolgálatot a székesegyház családos kórusa, a Dalárda látja el.

8. Templomba járni többé már nem tudó betegek és öregek lelkipásztori látogatása adventben: mielőbb jelentsék családjukból, rokonságukból és ismerőseik közül azokat a betegeket és öregeket, akik kérik karácsonyi szentgyóntatásukat és szentáldoztatásukat, vagy csak lelkipásztori látogatást igényelnek.

9. Az Önkéntes Betegiátogatók gyógyító üzeneteket gyűjtenek kórházi betegeknek. A jól olvashatóan megírt üzenetek bedobhatok a Szent Antal szobor mellett található dobozba.

10. Aki templomunk őrzését a hétköznapok valamelyikén vagy vasárnap délutánonként néhány órában önkéntesen ellátná, jelentkezzen a plébánosnál.

11. Minden katolikus háztartásban legyen Debreceni Katolikus Figyelő! Ezzel a mottóval vigyék magukkal az újságos polcról 100 Ft-os (önköltségi áron) áron egyházközségünk kiadványának legújabb számát. A Figyelő gyermekek számára összeállított rovatában — Kisfigyelő — adventi naptár elkészítésére alkalmas elemeket és fejtörőt találhatunk. A kiadványban megismerkedhetünk a Szent Anna-székesegyház urnatemetőjének 2017. nov. 17-től érvényes szabályzatával. Gondoljunk azokra is, akiknek kedvében járhatunk azzal, ha ők is kézbe vehetik a Figyelő egy példányát.

12. Liturgikus emléknapok e héten: szerdán Szt. Lúcia szűz és vértanú, csütörtökön Keresztes Szt. János áldozópap és egyháztanító emléknapja.

A honlap további használatához a sütik használatát el kell fogadni. További információ

A süti beállítások ennél a honlapnál engedélyezett a legjobb felhasználói élmény érdekében. Amennyiben a beállítás változtatása nélkül kerül sor a honlap használatára, vagy az "Elfogadás" gombra történik kattintás, azzal a felhasználó elfogadja a sütik használatát.

Bezárás