3 June, 2018 05:48

HIRDETÉSEK ÚRNAPJÁN (JÚN. 3.)

1. Köszönetet mondok mindazoknak, akik segítő hozzáállásukkal tevékenyen kivették a részüket EGYHÁZMEGYÉNK ALAPÍTÁSA 25. ÉVFORDULÓJA megünneplésének szervezéséből és lebonyolításából.

2. Erre az évfordulóra megjelent az ÖRÖM-HÍR különszáma, amely elvihető 400 Ft-os (önköltségi) áron az újságos polcról, valamint egy kiadvány a missziós kereszt debreceni fogadásának emlékére 50 Ft-ért.

3. Ma van az Oltáriszentség ünnepe. A 10 órai szentmise után úrnapi körmenetet tartunk a megszokott útvonalon: a Szent Anna, a Sumen, a Tímár és a Varga utcán. Nem tartunk fél 12-es szentmisét és délutáni szentségimádást.

4. Kedden lesz székesegyházunk felszentelésének 272. évfordulója. E nap főünnep. A 8 órai szentmise után egész napos szentségimádást tartunk. Ennek okával elsőcsütörtökön nem lesz szentségimádás. Lesz szentmise 7-kor, 8-kor, 10-kor és 18-kor. Jártunkban-keltünkben térjünk be szentségimádásra.

5. Pénteken Jézus Szent Szívének főünnepe. 17:30-kor énekeljük a Jézus szíve litániát.

6. Szombaton — a Boldogságos Szűz Mária Szeplőtelen Szívének emléknapján — 09-kor kezdjük Egyházközségi Napunkat a Szt. József Kollégium udvarán (a templom szentélye mögött). Hívom és várom a Kedves Testvérek minden generációját! Köszönetet mondok mindazoknak, akik jelentkezésüket már leadták. Jelentkezési szelvény elvihető az újságospolcról, kérhető a sekrestyéből, és olvashatóan kitöltve leadható a sekrestyében és a plébániairodában. A szelvény egyben az ebédjegy.

7. Jún. 17-től a nyári hónapok alatt hétköznap 8 órai szentmise csak szerdán lesz. Szerda kivételével hétköznap reggel 7-kor és este 6-kor kezdődnek a szentmisék.

8. A nyári napközis és a bogácsi táborba jelentkezési lap kérhető a sekrestyéből, és olvashatóan kitöltve leadható a sekrestyében vagy a plébániairodán.

A honlap további használatához a sütik használatát el kell fogadni. További információ

A süti beállítások ennél a honlapnál engedélyezett a legjobb felhasználói élmény érdekében. Amennyiben a beállítás változtatása nélkül kerül sor a honlap használatára, vagy az "Elfogadás" gombra történik kattintás, azzal a felhasználó elfogadja a sütik használatát.

Bezárás