16 June, 2018 10:07

HIRDETÉSEK AZ ÉVKÖZI 11. VASÁRNAP (JÚN. 17.)

1. Köszönetet mondok mindazok önkéntes munkájáért és a szervezésben nyújtott segítségéért, akik részt vállaltak az I. Egyházközségi Nap előkészítéséből és megtartásából jún. 10-én.

2. Ma a 18 órai szentmise után SÁROSI DÁNIEL jótékonysági orgonahangversenyén vehetünk részt. Közreműködik a VOX ANTIQUA kamarakórus. A repertoire a hirdetőn olvasható.

3. Hétfőn 18:45-től FILMKLUB lesz a Szent József Gimnázium dísztermében (2. emelet). Megnézzük a JELENÉSEK KÖNYVE c. 2002-ben készült olasz filmet (hossza 1 óra 36 perc). A filmnézést beszélgetés követi.

4. Holnaptól, jún. 17-től a nyári hónapok alatt hétköznap 8 órai szentmise csak szerdán lesz. Szerda kivételével hétköznap 7-kor és 18-kor kezdődnek a szentmisék.

5. Ugyancsak holnaptól kezdődik a nyári napközis tábor a plébánián, naponta ½ 8-tól ½ 5-ig. Szívesen fogadják a gyerekek, ha bárki a kedvükben akar járni gyümölccsel vagy süteménnyel.

6. Szerdán gyermekek részére KIRÁNDULÁS Tarcalra a 8 m magas Áldó Krisztus-szoborhoz és Szabolcs községbe a földvárhoz. Indulás 8.30-kor a székesegyház elől. Érkezés: ugyanide kb. 17-re. A kirándulás összköltsége gyerekeknek 1000 Ft/fő. A kirándulásra hideg élelmet, innivalót és esőkabátot hozzanak magukkal. További információ kérhető és jelentkezni lehet sekrestyében vagy a plébánián (536-652).

7. Csütörtökön lesz Gonzága Szent Alajos szerzetes emléknapja.

8. Szombaton 10 órakor 2 pap és 1 diakónus szentelése lesz székesegyházunkban.

A 2 szentelendő pap közül az egyik Németh István diakónus, városunk szülötte.

Első szentmiséjét (primiciáját) július 1-jén, vasárnap, 17 órakor mutatja be a tócóskerti Szent Család-templomban (Holló László sétány 1.). A szentmisén szentbeszédet mond Felföldi László, ált. helynök, társszékesegyházi plébános. Erre az újmisére szeretettel várunk mindenkit, hogy együtt adjunk hálát az újmisés papokért, imádkozzunk további papi hivatásokért és Debrecenért.

9. Mához egy hétre Keresztelő Szent János születésének főünnepét üljük.

10.Ministráns verseny a nyári vakációban: A verseny holnaptól veszi kezdetét, és tart szeptember 2-ig. Ha valaki nem nálunk, hanem máshol ministrálna, akkor kérje ennek igazolását írásban az ottani miséző atyától.

A legszorgalmasabb ministránsok jutalomkirándulásban részesülnek.

11. 1 KIS + VERSENYEN való részvételre hívom gyermekeinket a nyári szünetben 16 éves korral bezárólag. Minden vasárnap a szentmisék végén adok egy kérdést vagy feladatot, melynek megoldását küldjék el egyházközségünk e-mail címére (szentannapl). A legtöbbször helyesen válaszoló gyermekek a nyári szünet végén értékes ajándékban részesülnek.

1. kérdés: Mi a Jézus személynév pontos jelentése?

A honlap további használatához a sütik használatát el kell fogadni. További információ

A süti beállítások ennél a honlapnál engedélyezett a legjobb felhasználói élmény érdekében. Amennyiben a beállítás változtatása nélkül kerül sor a honlap használatára, vagy az "Elfogadás" gombra történik kattintás, azzal a felhasználó elfogadja a sütik használatát.

Bezárás