15 September, 2019 09:16

HIRDETÉSEK AZ ÉVKÖZI 24. VASÁRNAP (szept. 15.)

1. Ma

15:30-tól FIATAL CSALÁDOSOK vasárnapi körének összejövetelét tartjuk a 7. teremben. Szeretettel várjuk és látjuk a csoporthoz csatlakozni akaró fiatal házasokat és családosokat.

17:30-kor ünnepélyes esti dicséretet (vesperást) éneklünk.

1. Holnaptól hétfőnként kezdetét veszi a Biblia-óra az esti szentmise után a 7. teremben. Az 1. félév témája: a szentmise szerkezetének elemzése. Ez jól kapcsolódik előkészületünkhoz a 2020-as Budapesti Nemzetközi Eucharisztikus Kongresszusra, és elősegíti a misszió szempontjából minél gyümölcsözőbb részvételünket megváltásunk ünneplésén.

2. Kedden 18:45-től FILMKLUB lesz a Szent József Gimnázium dísztermében (Szent Anna u. 17., 2. emelet). Megnézzük a Válaszúton című amerikai filmet. A filmnézést beszélgetés követi.

3. Szombaton:

— 9 órától kezdődnek el a Székesegyházi Gyermekszkóla próbái. A szkólába hívom és várom az énekes kedvű gyermekeket és barátaikat. Előzetes jelentkezés szükséges a sekrestyében a név és elérhetőség megadásával.

— 10 órától tartjuk az elsőáldozásra készülő gyermekek összevont hittanóráját a templomban.

— Budapesten lesz 15 és 30 év közötti fiatalok számára ForrásPont – Ifjúsági Eucharisztikus nap. Az utazás és a részvétel ingyenes. Indulás: 10:00 órakor, a Svetits Intézet elől. Érkezés: 23:00 – 23:30 között. Ma lejár a jelentkezési határidő.

— „Máriát dicsérni, hívek, jöjjetek” mottóval Nyírmártonfalván a Reviczky-liget Mária-imahelyen 15 órától szentmisét mutat be Ft. Bosák Nándor kiérdemesült püspök atya. 16 órától pedig koncertet ad a debreceni Canto Armonico Énekegyüttes.

4. A Szent László Kórus szeretettel hívja és várja soraiba a jó hangú és énekelni szerető híveket.

5. Minden katolikus háztartásban éljék az ÖRÖM-HÍRT! Ezzel a mottóval elvihető az újságos polcról 400 Ft-os (önköltségi) áron egyházmegyénk kiadványának legújabb számát. Gondoljunk azokra is, akiknek kedvükben járhatunk azzal, ha ők is kézbe vehetik az Öröm-Hír legújabb számát.

6. A jún. 16-tól szept. 1-ig tartott 11 feladatból álló ‘1 KIS + ’ VERSENY győztese: Fedor Lili. Elismerés illeti kitartó szorgalmáért, amellyel az összes feladatot helyesen megoldotta.

7. E hét liturgikus emléknapjai – hétfőn: Szt. Kornél pápa és Szt. Ciprián püspök vértanúk, pénteken Kim Taegon Szt. András áldozópap, Csong Haszang Szt. Pál és társaik, koreai vértanúk emléknapja, szombaton Szt. Máté apostol és avangélista ünnepe. Ezen a napon lesz egyházmegyénk főpásztora kinevezésének (2015) évfordulója. Foglaljuk őt és püspöki szolgálatát imáinkba!

Mentes a vírusoktól. www.avast.com

A honlap további használatához a sütik használatát el kell fogadni. További információ

A süti beállítások ennél a honlapnál engedélyezett a legjobb felhasználói élmény érdekében. Amennyiben a beállítás változtatása nélkül kerül sor a honlap használatára, vagy az "Elfogadás" gombra történik kattintás, azzal a felhasználó elfogadja a sütik használatát.

Bezárás