7 August, 2021 20:05

HIRDETÉSEK AZ ÉVKÖZI 19. VASÁRNAP (aug. 8.)

1. Szombaton 20 órától az OrgonaPont koncertsorozatban Rézorgona címmel Karasszon Dezső orgonaművész és az In Medias Brass, világszerte jegyzett rézfúvós együttes ad koncertet székesegyházunkban. A koncertre lehetőség van szakmai jegy megváltására 1.000 Ft-ért — kizárólag elővételben — a Kölcsey Központ jegypénztárában. A koncert helyszínén már csak teljes árú (2.900 Ft) és 10%-os kedvezményű nyugdíjas jegyek vásárolhatók.

2. Liturgikus ünnepek és emléknapok e héten: hétfőn a keresztről nevezett Szt. Terézia Benedikta (Edith Stein) szűz és vértanú, Európa társvédőszentjének ünnepe, kedden Szt. Lőrinc diákónus és vértanú ünnepe, szerdán Szt. Klára szűz, pénteken Boldog XI. Ince pápa, szombaton Szt. Maxmilián Mária Kolbe áldozópap és vértanú emléknapja.

3. Mához egy hétre Szűz Mária mennybevételének főünnepét tartjuk.

4. Augusztus 16. és 18. között megemlékezünk arról, hogy Szent II. János Pál pápa első magyarországi apostoli látogatása alkalmával 1991. augusztus 18-án Debrecenben találkozott a Magyarországi Egyházak Ökumenikus Tanácsa tagegyházainak képviselőivel ökumenikus igeliturgián a református Nagytemplomban, és azt követően koszorút helyezett el a Gályarabok emlékoszlopán a katolikus-protestáns kiengesztelődés igen hatékony jeleként.

A megemlékezés programsorozata:

— Aug. 16., 17h-kor filmvetítés a Szentatya debreceni látogatásáról. Utána kerekasztal-beszélgetés e látogatás jelentőségéről Kölcsey Központ Báltermében.

— Aug. 17., 18h-kor ökumenikus igeliturgia a református Nagytemplomban és a Gályarabok emlékoszlopának megkoszorúzása.

— Aug. 18., 18h-kor hálaadó szentmise a székesegyházban és Szent II. János Pál pápa szobrának megáldása.

Püspök atya szeretettel hívja a kedves híveket az ünnepi programsorozatra.

Mentes a vírusoktól. www.avast.com

A honlap további használatához a sütik használatát el kell fogadni. További információ

A süti beállítások ennél a honlapnál engedélyezett a legjobb felhasználói élmény érdekében. Amennyiben a beállítás változtatása nélkül kerül sor a honlap használatára, vagy az "Elfogadás" gombra történik kattintás, azzal a felhasználó elfogadja a sütik használatát.

Bezárás