10 October, 2021 16:30

HIRDETÉSEK AZ ÉVKÖZI 28. VASÁRNAP (október 10.)

1. Ma Ferenc pápa Rómában ünnepélyesen megnyitja a Világszinódust a szinódusról.

2. Ma a Szent József Gimnázium diákjainak és tanárainak használt, de jó állapotú tárgyai keresnek új gazdát a mai és jövő vasárnap délelőtti garázsvásáron, a templomkertben. A környezetbarát vásár bevételét az iskola jótékony céljaira ajánlják föl.

3. Ma a homokkerti Magyarok Nagyasszonya-kápolna búcsúi szentmiséje 16:30-kor kezdődik.

4. Ma 17 órától székesegyházunkban résztvehetünk Meister Éva erdélyi színművésznő, Magyar Művészetért-díjas és a Magyar Kultúra Lovagja Trianoni Harangok c. előadásán, amelyen írók-költők zeneszerzők műveivel megszólaltatja a trianoni diktátum utáni magyar életérzést.

5. Pénteken az esti szentmise után, 18:45-től férfikörbe hívom egyházközségünk férfiait. Összejövetelünket az 5. teremben tartjuk.

6. Vasárnap a 10 órai szentmisében ünnepélyes megnyitóval veszi kezdetét a szinódus egyházmegyei szakasza.

Az esti szentmise után Szamosi Szabolcs orgonaművész koncertjén vehetünk részt.

7. Liturgikus ünnepek és emléknapok e héten: hétfőn Szt. XXIII. János pápa és pénteken Jézusról nevezett (Avilai) Szt. Teréz szűz és egyháztanító emléknapja.

Mához egy hétre lesz missziós vasárnap. Szolidáris elkötelezettségünket a missziók ügye mellett — az imádság kötelékeinek ápolását továbbra is folytatva — most kifejezhetjük nagylelkű perselyadományainkkal is.

8. Értékes hitvalló szokás az újonnan készült vagy felújított síremlék megszenteltetése. Aki szeretne síremlékszentelést kérni, mielőbb jelezze a plébánián.

9. Minden katolikus háztartásban éljék az ÖRÖM-HÍRT! Ezzel a mottóval elvihető az újságos polcról 400 Ft-os (önköltségi) áron egyházmegyénk kiadványának legújabb számát.

10. Okt. 23-án egyházközségi zarándoklat Mátraverebély-Szentkútra autóbusszal. Visszafelé megnézzük Recsken a történelmi emlékhelyet. Az útiköltség 5500 Ft/fő. Mától lehet jelentkezni feliratkozással legkésőbb október 20-ig a sekrestyében vagy a plébániairodán.

11. November 20-án, szombaton este 6 órától tartjuk az idén jubiláló házaspárok szentmiséjét, akik 5-10-15-20-25-50 vagy ennél több éve kötöttek szentségi házasságot.Kérem ezeknek a házaspároknak a jelentkezését akár a sekrestyében, akár a plébániairodán.

Mentes a vírusoktól. www.avast.com

A honlap további használatához a sütik használatát el kell fogadni. További információ

A süti beállítások ennél a honlapnál engedélyezett a legjobb felhasználói élmény érdekében. Amennyiben a beállítás változtatása nélkül kerül sor a honlap használatára, vagy az "Elfogadás" gombra történik kattintás, azzal a felhasználó elfogadja a sütik használatát.

Bezárás