19 February, 2022 20:42

HIRDETÉSEK AZ ÉVKÖZI 7. VASÁRNAP (FEBR. 20.)

1. Ma minden szentmise végén megáldjuk a jelenlévő házaspárokat. Az esti szentmise után Szilágyi Péter orgonakoncertjén vehetünk részt.

2. Kedden 16:30-tól az 5. teremben tartjuk a Mária és Márta női imakört az egyedülálló nőknek és asszonyoknak (édesanyáknak és nagymamáknak).

3. Szerdán 9 órától folytatódik az Idősek Akadémiája az 5. teremben. Hívom és várom az időseket, hogy velük egykorúak derűs társaságában töltsenek néhány tartalmas délelőtti órát.

4. Pénteken az esti szentmise után, 18:45-től férfikörbe hívom egyházközségünk akolitusait és férfiait. Összejövetelünket a plébánia felújított könyvtárában tartjuk. Szeretettel várjuk a csoporthoz csatlakozni akaró férfitestvéreinket!

5. Szombaton
• 10 órától tartjuk az elsőáldozásra készülő gyermekek összevont hittanóráját a templomban.
• 15 órától pedig csendes erdei gyalogtúrára hívjuk minden korosztálybeli Testvérünket a Nagyerdőbe. Gyülekező 14.45-től a köztemető 3-as kapuja előtt.

6. Liturgikus ünnepek e héten: kedden Szt. Péter apostol székfoglalásának ünnepe, szerdán Szt. Polikárp püspök és vértanú emléknapja, csütörtökön Szt. Mátyás apostol ünnepe.

7. A jövő vasárnap országos gyűjtést tartunk a katolikus iskolák javára. Szeretettel köszönjük meg a Kedves Hívek eddigi lelki és anyagi támogatását egyházmegyei fenntartású iskoláink működése érdekében.
Iskoláink száma az elmúlt években jelentősen növekedett. Ebben a tanévben hozzávetőleg 5600 gyermek katolikus neveléséről és színvonalas oktatásáról gondoskodunk bölcsődéinkben, óvodáinkban, általános iskoláinkban, gimnáziumainkban és kollégiumainkban. Mindnyájunk közös ügye, hogy iskoláinkban a jó személyi és korszerű tárgyi feltételek biztosításával elmélyüljön az eredményes oktató-nevelő munka.
A 10 oktatási-nevelési közintézmény működtetése — az állami normatívák és a nyertes pályázatok mellett — egyre több ráfordítással jár egyházmegyénk részéről. Ehhez kérjük a jövő vasárnap nagylelkű perselyadományukat.

A honlap további használatához a sütik használatát el kell fogadni. További információ

A süti beállítások ennél a honlapnál engedélyezett a legjobb felhasználói élmény érdekében. Amennyiben a beállítás változtatása nélkül kerül sor a honlap használatára, vagy az "Elfogadás" gombra történik kattintás, azzal a felhasználó elfogadja a sütik használatát.

Bezárás