19 December, 2022 09:07

HIRDETÉSEINK ADVENT 4. VASÁRNAPJÁN (DEC. 18.)

1. Ma a 10 órai szentmisén Händel/Halvorsen: Passacaglia (ejtsd: pásszákájjá) című művét hallhatjuk a Virtuózok klasszikus zenei tehetségkutató győztesei: Lugosi Dániel Ali és Bácsy Schwartz Zoltán előadásában.

Este fél 6-kor ünnepélyes esti dicséretet éneklünk.

2. Az adventi koszorú előtt ég a betlehemi születés-bazilikából elhozott láng. Alkalmas gyertyával vagy mécsessel otthonaikba vihetik a Kedves Testvérek, amelyről szenteste — látható hitvallásként — meggyújthatják a karácsonyfa gyertyáit.

3. Szerdán 9 órától kezdjük székesegyházunk karácsonyi nagytakarítását és a karácsonyfa-állítást. Minél többen vegyük ki részünket ezekből a munkákból. Mindenki segítsége – legyen az időben még oly rövid is – igen értékes!

4. Szombaton reggel már nem lesz roráte-mise.

5. A szentgyónás végezhető a gyóntatószékekben. Minden szentmise előtt egy fél órával kezdődik a gyóntatás.

Karácsony előtt a következő napokon lesz gyóntatási ügyelet: szerdán, csütörtökön és pénteken 16:00-tól 18:00-ig és szombaton 7:00-től 10:00-ig.

6. Szombaton 15:30-kor hittanos gyermekeink karácsonyi pásztorjátékot adnak elő.Utána 16 órakor kezdődik Urunk születésének vigíliai (előesti) szentmiséje. 17 órától 23 óráig templomunk ZÁRVA LESZ. 23 órakor nyitjuk ki a székesegyházat, és kezdjük az éjféli szentmiséig tartó orgonás-énekes-irodalmi áhítatot.

7. Vasárnap URUNK SZÜLETÉSÉNEK FŐÜNNEPE, karácsony első napja. Éjfélkor (00:00) kezdődik a püspöki szentmise; vasárnapi miserendet tartunk.Aki az éjféli szentmisén áldozik, az karácsony első napján egy másik szentmisén is áldozhat.

8. Karácsony egész napi perselygyűjtését a papnevelésre továbbítjuk. Érezzük át a korszerű papnevelés fontosságát! Ennek ismeretében helyezzék adományaikat a perselybe, amelyért már most hálás köszönetet mondok.

9. Minden hozzánk tartozó és ide betérő Kedves Testvérünket a Kisded Jézus örvendeztesse meg születésének szent ünnepével!

A honlap további használatához a sütik használatát el kell fogadni. További információ

A süti beállítások ennél a honlapnál engedélyezett a legjobb felhasználói élmény érdekében. Amennyiben a beállítás változtatása nélkül kerül sor a honlap használatára, vagy az "Elfogadás" gombra történik kattintás, azzal a felhasználó elfogadja a sütik használatát.

Bezárás