31 December, 2022 17:16

HIRDETÉSEK SZŰZ MÁRIA, ISTEN ANYJA parancsolt ünnepén
(2023. jan. 1.)

1. Az idő és az örökkévalóság Ura és Istene békés, boldog Új Esztendővel örvendeztesse meg minden egyházközségünkhöz tartozó és idelátogató Kedves Testvérünket.

Hálásan megköszönöm a székesegyházunkban szolgáló lelkipásztorok, a diakónusgyakornok és az akolitusok odaadó helytállását; a kántor és sekrestyés úr áldozatos munkáját; a képviselőtestület problémamegoldó segítségnyújtását; valamint a hitoktatók — tanórákon kívül is — lelkes törődését gyermekeinkkel.

Köszönöm továbbá minden Kedves Testvérünk 2022. évi önkéntes munkáját hitéleti programjainak szervezésében és lebonyolításában, valamint áldozatos anyagi támogatását.

A Szentlélektől kapott karizmáinkkal az új esztendőben is elkötelezetten és növekvő lelkesedéssel akarjuk előmozdítani — gondolattal, szóval és cselekedettel — egyházközségünk gyarapodását minden jóban.

2. Ma 15 órától csendes szentségimádásra térhetünk be 18:00-ig.

3. Csütörtökön a 7 órai szentmisét követően szentségimádás lesz 18 óráig. 17 órától kezdődik az imaóra papi hivatásokért.

4. Ünnepeink e héten:

Hétfőn Nagy Szent Vazul és Nazianzi Szent Gergely, püspökök és egyháztanítók emléknapja.

Kedden Jézus Szent Nevének emléknapja.

Pénteken (január 6-án) URUNK MEGJELENÉSE. Vízkereszt parancsolt ünnepén vasárnapi miserendet tartunk.

A 10 órai szentmisét dr. Ternyák Csaba egri érsek úr mutatja be, majd megáldja a felújított püspöki székházat.

Vízszentelést az előesti és a 10 órai szentmise elején végzünk. Ezt követően vihetnek belőle a Kedves Testvérek, hogy imádság kíséretében meghintsék vele otthonukat.

5. A következő Vasárnap URUNK MEGKERESZTELKEDÉSÉT ünnepeljük. Ezzel az ünneppel befejeződik a karácsonyi ünnepkör.

6. Szívleljük meg:

„Az új esztendő kezdetének talán nagyobb jelentőséget tulajdonítunk, mint kellene. Boldogság vagy boldogtalanság, szerencse vagy szerencsétlenség nem az évek számozásától függ. Ma is éppúgy, mint tegnap vagy holnap sorsunk Isten kezében van. És tőlünk, a mi akaratunktól függ, vajon a következő esztendő az üdvösség éve lesz-e, úgy, amint Atyánk akarata szerint kellene lennie.

Minden nap gazdag lehetőséget nyújt arra, hogy minden időre szóló értékeket hozzunk létre, mert minden nap alkalmat ad a szeretet gyakorlására. Csak ostobaságunkat és ötlettelenségünket kell leküzdenünk.

Mégis jól van így, hogy az új évet napjaink futásában fontos bekezdésnek tartjuk. »Kezdjünk újra a mi Urunknak, Istenünknek szolgálni, amit eddig csak kevéssé tettünk.« Ez a felszólítás, amelyet Assisi Ferenc akkor mondott, amikor már sok évet szentelt Istennek hősi hűségben, legyen vezérgondolatunk az új esztendőre. Így lesz áldott, boldog és teljes esztendőnk” (Elisabeth Nikrin).

A honlap további használatához a sütik használatát el kell fogadni. További információ

A süti beállítások ennél a honlapnál engedélyezett a legjobb felhasználói élmény érdekében. Amennyiben a beállítás változtatása nélkül kerül sor a honlap használatára, vagy az "Elfogadás" gombra történik kattintás, azzal a felhasználó elfogadja a sütik használatát.

Bezárás