6 April, 2024 21:03

HIRDETÉSEK HÚSVÉT 2. VASÁRNAP, FEHÉRVASÁRNAP,

AZ ISTENI IRGALMASSÁG VASÁRNAPJÁN (ÁPR. 7.)

1. Ma teljes búcsú nyerhető a szokásos feltételekkel. Székesegyházunkban 15 órakor, az irgalmasság órájában imádkozzuk az Isteni Irgalmasság rózsafüzérét; ha nem tudunk eljönni, akkor otthon imádkozzuk el.

Ugyancsak ma a Dalárda fog énekelni az esti szentmisén, amelyen előadják Az igazi világosság c.- oratóriumot. A szentmise után CD lemezeikből vásárolhatnak (2 500 Ft/db). Elsősorban a néhány hete készült harmadik CD-t ajánljuk a figyelmükbe „Lelkem, áldd az Urat!” címmel.

2. Hétfőn ünnepeljük Urunk születésének hírüladását, népegyházi elnevezéssel Gyümölcsoltó Boldogasszony főünnepét. Ezen a napon az esti szentmise után még nem tartunk bibliaórát.

3. Szombaton 9 órától Nyíregyházán a társszékesegyházban kezdődik az egyházmegyei női lelkinap. Jelentkezni április 10-ig lehet az eli címen.

4. Ugyancsak szombaton az esti szentmise után 19 órától húsvéti orgonahangversenyen vehetünk részt Orgonál: SZILÁGYI GYULA. Közreműködik: VARGA ANNA – szoprán. A hangverseny műsora olvasható a hirdetőn.

5. Április 20-án, szombaton 10 órától Mária-énekversenyt tartunk székesegyházunkban. Jelentkezni lehet a versenyre egy Mária-énekkel egyéni indulóként vagy 2-3 fős csapatban (a jelentkezes.sza e-mail címen). Jelentkezési határidő április 13. Hívjuk a Kedves Testvéreket közönségnek.

6. Május 11-én, szombaton Egyházmegyei Gyermeknap lesz Nagykálló–Harangodon 3-8. osztályos gyermekek számára. A részvételi díj 2000 Ft. A gyermeknapra az autóbusz 8 órakor indul székesegyházunk elől. Mielőbb jelentkezzenek a lelkiatyáknál vagy a hitoktatóknál.

7. Nyári napközis tábort tartunk a plébánián június 24-től 28-ig az általános iskolásoknak. Mától fogadjuk a jelentkezéseket a plébániairodán vagy a hitoktatóknál 8000 Ft előleg befizetésével.

8. A személyi jövedelemadó bevallásának időszakában az 1%-os rendelkezésekre hívjuk fel a Kedves Testvérek figyelmét. Az 1% felajánlása nem kerül külön pénzbe híveinknek, de ha elmulasztják felajánlani a katolikus egyháznak, akkor csökken a támogatásunk összege az állami költségvetésből.

A technikai számra vonatkozó előző évi rendelkezés (0011 – Magyar Katolikus Egyház) visszavonásig érvényben van, így tehát aki nem akar változtatni tavalyi felajánlásának kedvezményezettjén, nem kell új nyilatkozatot benyújtania. A második 1%-ról viszont minden évben újra kell nyilatkoznunk.

Akiknek családi adókedvezmény miatt nincs fizetendő adójuk, azok is nyilatkozatot tehetnek az 1%-ról egyházunk javára. A támogatás szétosztásakor ugyanis figyelembe veszik a nyilatkozattevők létszámát.

A honlap további használatához a sütik használatát el kell fogadni. További információ

A süti beállítások ennél a honlapnál engedélyezett a legjobb felhasználói élmény érdekében. Amennyiben a beállítás változtatása nélkül kerül sor a honlap használatára, vagy az "Elfogadás" gombra történik kattintás, azzal a felhasználó elfogadja a sütik használatát.

Bezárás