19 November, 2017 18:02

SZENT ANNA FŐPLÉBÁNIA HIRDETÉSEI AZ ÉVKÖZI 33. VASÁRNAP, nov. 19.

1. Ma

— 15 órakor a karácsonyi pásztorjáték szereposztása a székesegyházban. Minél több gyermek és fiatal jöjjön, és vállaljon szerepet.

— 19 órakor Pálúr János, a Budapesti Liszt Ferenc Zeneakadémia Orgonatanszaka vezetőtanárának jótékonysági hangversenye orgonánk regiszterbővítésére. Műsora a hirdetőn olvasható.

2. Hétfőn, nov. 27-én, az esti szentmise után 18:45-től Katolikus Művelődés- és Filmklub a Szt. József Gimnázium dísztermében (II. emeleten). Levetítjük a JÚDÁS c. olasz filmet (1ó p). A filmnézést beszélgetés követi a látottakról.

3. Szombaton, november 25-én,

— az Egyházmegyei Szavalóversenyhez kapcsolódóan versmondó versenyen vehet részt minden debreceni gyermek a Megtestesülés Plébánián. Ezzel lehetőséget szeretnénk biztosítani azoknak a gyerekeknek is, akik nem tudnak eljutni Nyíregyházára, az egyházmegyei versenyre a távolság miatt vagy más okból. Nevezni három korosztálynak (óvodások, 1-2., 3-4. és 5-8. osztályosok) lehet vagy egy adventi vagy karácsonyi vagy húsvéti vagy bibliai témájú verssel. Jelentkezési határídő: november 24., péntek 12.00.

— 17–18 óra között szentségimádást tartunk Krisztus Király főünnepének előestéjén a 2020-as budapesti Nemzetközi Eucharisztikus Kongresszusra készülve. Az országos szentségimádás célja, hogy ebben az órában húszezren imádkozzanak egyszerre.

— a 18 órai szentmisében lesz az idén kerek évfordulós házaspárok hálaadása. Szentgyónásuk elvégzését követően járuljanak szentáldozáshoz a szentmisében, hiszen ez a legszebb formája hálaadásuknak egymásért, családjukért és a hűségben eltöltött eddigi évekért.

4. Nov. 26-án, Krisztus Király főünnepén 15 órától pásztorjáték-próba a templomban.

5. Dec. 9-én, szombaton

— Nyíregyházán az Egyházmegyei Lelkipásztori Intézetben (Kossuth tér 4.) dec. 9 én 10 órától XI. Egyházmegyei Szavalóverseny. Jelentkezési határidő: november 27. Nevezni három korosztálynak (óvodások, 1-2., 3-4. és 5-8. osztályosok) lehet vagy egy adventi vagy karácsonyi vagy húsvéti vagy bibliai témájú verssel.

— Nálunk 15 órakor Mikulás-gyermekdélután a Szt. József Ált. Isk. tornatermében. Szeretettel várom a gyermekeket, barátaikat és szüleiket. Tornacipőt a résztvevők hozzanak magukkal. Jelentkezni lehet dec. 5-ig a hitoktatóknál, a sekrestyében vagy a plébánián.

6. Akik heti vagy havi rendszerességgel kívánják járatni a katolikus sajtó valamely kiadványát 2018-ban, szíveskedjenek ezt az igényüket jelezni a sekrestyében.

7. Köszönetet mondok azon kedves testvéreknek, akik erre az évre már rendezték az egyházfenntartói járulék befizetését. Egyben buzdítom a híveket az egyházi hozzájárulás befizetésére, amelynek mértéke jövedelemarányos: kereső személyenként az éves jövedelem 0,5%-a. Az önkéntes egyházfenntartói hozzájárulás elsősorban egyházközségünk hatékony működésének anyagi alapját biztosítja.

 

A honlap további használatához a sütik használatát el kell fogadni. További információ

A süti beállítások ennél a honlapnál engedélyezett a legjobb felhasználói élmény érdekében. Amennyiben a beállítás változtatása nélkül kerül sor a honlap használatára, vagy az "Elfogadás" gombra történik kattintás, azzal a felhasználó elfogadja a sütik használatát.

Bezárás