26 November, 2017 07:38

SZENT ANNA FŐPLÉBÁNIA HIRDETÉSEI KRISZTUS KIRÁLY VASÁRNAPJÁN
(nov. 26.)

1. Ma 15 órától pásztorjáték-próba a templomban.

2. Csütörtökön a 8 órai szentmise után a 6. teremben Idősek Önsegítő Klubja. Hívom és várom azokat a híveinket, akik vágyakoznak arra, hogy velük egykorú emberek derűs társaságában töltsenek el néhány tartalmas délelőtti órát.

3. Dec. 2-án, szombaton

— advent I. vasárnapi előesti szentmisével megkezdjük az új egyházi évet. A szentmise elején tartjuk az adventi gyertyagyújtást.

— 19 órától adventi hangversenyen vehetünk részt. A Vox Antiqua Kamarakórus előadja Johann Sebastian Bach Magnificat című kantátáját. Előadják: Deák Emőke – szoprán 1; Tornyi Blanka – szoprán 2; Repka Sára – alt; Balog József – tenor; Jasznik Ákos – basszus.

Orgonán közreműködik: Bánszky János. Vezényel: dr. Kiss Csaba, művészeti vezető.

4. Dec. 3-án, vasárnap 15 órátol Fiatal Családosok Vasárnapi Köre a Szt. József Gimnázium földszinti 21/22. termében. A résztvevők értékes segítéget kaphatnak egymástól házastársi és szülői hivatásuk minél eszményibb betöltéséhez. Nagy szüksége van erre!

5. Dec. 9-én, szombaton

— Nyíregyházán az Egyházmegyei Lelkipásztori Intézetben (Kossuth tér 4.) dec. 9 én 10 órától XI. Egyházmegyei Szavalóverseny. Jelentkezési határidő: november 27. Nevezni három korosztálynak (óvodások, 1-2., 3-4. és 5-8. osztályosok) lehet vagy egy adventi vagy karácsonyi vagy húsvéti vagy bibliai témájú verssel.

— Nálunk a Szt. József Ált. Isk. tornatermében 15 órakor Mikulás-gyermekdélután. Szeretettel várom a gyermekeket, barátaikat és szüleiket. Tornacipőt a résztvevők hozzanak magukkal. Jelentkezni lehet dec. 5-ig a hitoktatóknál, a sekrestyében vagy a plébánián.

6. Akik heti vagy havi rendszerességgel kívánják járatni a katolikus sajtó valamely kiadványát 2018-ban, szíveskedjenek ezt az igényüket jelezni a sekrestyében.

7. Köszönetet mondok azon kedves testvéreknek, akik erre az évre már rendezték az egyházfenntartói járulék befizetését. Egyben buzdítom a híveket az egyházi hozzájárulás befizetésére, amelynek mértéke jövedelemarányos: kereső személyenként az éves jövedelem 0,5%-a. Az önkéntes egyházfenntartói hozzájárulás elsősorban egyházközségünk hatékony működésének anyagi alapját biztosítja.

8. Ünnepek e héten: csütörtökön Szt. András apostol ünnepe; pénteken 1. péntek; szombaton: Szűz Mária szombati emléknapja.

A honlap további használatához a sütik használatát el kell fogadni. További információ

A süti beállítások ennél a honlapnál engedélyezett a legjobb felhasználói élmény érdekében. Amennyiben a beállítás változtatása nélkül kerül sor a honlap használatára, vagy az "Elfogadás" gombra történik kattintás, azzal a felhasználó elfogadja a sütik használatát.

Bezárás