23 June, 2018 17:22

HIRDETÉSEK JÚNIUS 25-ÉN.

1. Köszönetet mondok mindazoknak, akik a nyári napközis táborozó gyerekeknek kedvükben jártak gyümölccsel vagy süteménnyel.

2. Szerdán üljük Szent László király, egyházmegyénk védőszentjének főünnepét.

3. Csütörtökön leszSzent Iréneusz püspök és vértanú emléknapja.

4. Pénteken Szt. Péter és Szt. Pál apostolok főünnepét üljük. Hétköznapi miserendet tartunk.

5. Mához egy hétre

— Péter-fillér gyűjtést tartunk;

elsővasárnap lévén a fél 12-es szentmise után szentségimádásra térhetünk be 18 óráig

— és Németh István újmisés első szentmiséjét (primiciáját) mához egy hétre, július 1-jén, vasárnap, 17 órakor mutatja be a tócóskerti Szent Család-templomban (Holló László sétány 1.). A szentmisén szentbeszédet mond Felföldi László, ált. helynök, társszékesegyházi plébános. Erre az újmisére szeretettel várunk mindenkit, hogy együtt adjunk hálát az újmisés papokért, imádkozzunk további papi hivatásokért és Debrecenért.

6. A nyári vakációban ministráns versenyre hívom a gyerekeket és a fiatalokat. Ha valaki nem nálunk, hanem máshol ministrálna, akkor kérje ennek igazolását az ottani miséző atyától. A legszorgalmasabb ministránsok jutalomkirándulásban részesülnek.

7. ‘1 KIS + ’ VERSENYEN való részvételre hívjuk gyermekeinket a nyári szünetben 16 éves korral bezárólag. Minden vasárnap a szentmisék végén adunk egy feladatot, melynek megoldását küldjék el egyházközségünk e-mail címére (szentannapl). A legtöbbször helyesen válaszoló gyermekek a nyári szünet végén végén értékes ajándékban részesülnek. 2. kérdés: Mi a Krisztus elnevezés pontos jelentését!

8. A szentmisékben már jó ideje használjuk a közgyónás 2. és 3., valamint az átváltoztatás utáni akklamációk 2. és 3. változatát. Mindez a Hozsanna imakönyvben is megtalálható. Legyen arra gondunk, hogy mindhárom változatot biztos szövegtudással használjuk.

A) változat B) változat C) változat
Pap: Íme, hitünk szent titka: Pap: Íme, megváltásunk szent titka: Pap: Íme, üdvösségünk szent titka:
Hívők:

Halálodat hirdetjük, Urunk, és hittel valljuk feltámadásodat, amíg el nem jössz.

Hívők:

Valahányszor esszük ezt a kenyeret, és iszunk ebből a kehelyből, halálodat hirdetjük, Urunk, amíg el nem jössz.

Hívők:

Üdvözíts bennünket, világ Megváltója, ki kereszted és feltámadásod által
megmentettél minket.

A honlap további használatához a sütik használatát el kell fogadni. További információ

A süti beállítások ennél a honlapnál engedélyezett a legjobb felhasználói élmény érdekében. Amennyiben a beállítás változtatása nélkül kerül sor a honlap használatára, vagy az "Elfogadás" gombra történik kattintás, azzal a felhasználó elfogadja a sütik használatát.

Bezárás