30 June, 2018 20:16

HIRDETÉSEK AZ ÉVKÖZI 13. VASÁRNAP (JÚL. 1.)

1. Ma

elsővasárnap lévén a fél 12-es szentmise után szentségimádásra térhetünk be 18 óráig.

Németh István debreceni újmisés első szentmiséjét (primiciáját) 17 órakor mutatja be a tócóskerti Szent Család-templomban (Holló László sétány 1.). A szentmisén szentbeszédet mond Felföldi László, ált. helynök, társszékesegyházi plébános. Erre az újmisére szeretettel várunk mindenkit, hogy együtt adjunk hálát az újmisés papokért, imádkozzunk további papi hivatásokért és Debrecenért.

2. Jún. 27-én, az elmúlt szerdán, a Szent László Kórus az esti szentmisén történt éneklésével befejezte a 2017/18-as évadját. Elismerésünk és köszönetünk illeti Dobos Mihály karnagy urat és a lelkes dalosokat. Számos kóruszolgálattal telt évad után bőven legyen részük tartalmas kikapcsolódásban.

3. Holnap Sarlós Boldogasszony ünnepe; tárgya Szűz Mária látogatása Erzsébetnél.

4. Kedden lesz Szent Tamás apostol ünnepe.

5. Csütörtökön a 7 órai szentmise után szentségimádásra térhetünk be 18 óráig.

6. Elsőpénteken meglátogatjuk betegeinket. Elsőpéntek a Jézus Szíve-tisztelet napja. A Jézus Szíve-tisztelet legnépszerűbb formája az elsőpénteken végzett engesztelő szentgyónás, részvétel a szentmisén szentáldozással. A 9 egymást követő elsőpéntek megtartása — a nagykilenced — hatékony segítségnek bizonyul hitéletünk elmélyítésében.

7. Az ‘1 KIS + ’ VERSENY 3. kérdése: Mi az Echarisztia fogalmának jelentése és tartalma?

8. Országosan tart a felkészülés 2. éve a budapesti 52. Nemzetközi Eucharisztikus Kongresszusra. A 2. év készületének programja: az Eucharisztia az egyház életének forrása. Ehhez kapcsolódóan 2019 pünkösdjéig minden hónap első szombatjának délutánján, 15 órától szervezünk közös imádságot és felkészülést a Borbíró téri Megtestesülés-templomban. Szombaton, július 7-én lesz a megnyitó alkalom a rózsafüzér-társulatok számára, amelyet Dr. Seregély István ny. egri érsek atya vezet.

Ezen az alkalmon elhelyezzük a templomban az idén május 1-jén boldoggá avatott Brenner János atya ereklyéjét is, akit mint az Oltáriszentség vértanúját – a programsorozatunk pártfogójának választunk. Mindenkit szeretettel hívunk és várunk.

A honlap további használatához a sütik használatát el kell fogadni. További információ

A süti beállítások ennél a honlapnál engedélyezett a legjobb felhasználói élmény érdekében. Amennyiben a beállítás változtatása nélkül kerül sor a honlap használatára, vagy az "Elfogadás" gombra történik kattintás, azzal a felhasználó elfogadja a sütik használatát.

Bezárás