7 July, 2018 21:33

HIRDETÉSEK AZ ÉVKÖZI 14. VASÁRNAP (JÚL. 8.)

1. Hálásan köszönöm a Kedves Testvérek nagylelkű perselyadományát az egy hete megtartott Péter-fillér-gyűjtésre.

2. Reznek Ádám káplán atya szolgálata a jövő vasárnappal véget ér egyházközségünkben. Betegszabadságra távozik. A 08:30-as és a 18 órai misében fog elköszönni a hívektől.

Illesse köszönet a köztünk végzett munkájáért. Váljon életében teherbíró alaptapasztalattá a 22. zsoltárban található vallomás, amely így szól: „Ha sötét völgyben járok is, nem félek a bajtól, hisz te velem vagy”.

3. Szerdán Szent Benedek apát, Európa fővédőszentjének ünnepét üljük.

4. A Debrecen-Nyíregyházi Egyházmegye búcsúja július 29-én lesz Máriapócson. Az ünnepi szentmise 10:30-kor kezdődik.

Elegendő számú jelentkezők esetén, indítunk autóbuszt a búcsúra. Mielőbbi jelentkezést kérek júl. 15-ig feliratkozással és 1000 Ft előleg befizetéssel a sekrestyében vagy a plébániairodán.

Erre búcsúra kerékpáros zarándoklat is indul júl. 28-án de. 9-kor a székesegyház elől. Az útvonal: Debrecen, Hajdúsámson, Nyíradony, Nyírbátor és Máriapócs. Az út során az étkezésről mindenki maga gondoskodik. Szállás Pócspetriben lesz. Máriapócson a zarándokházban rendelhető vacsora az érkezés napján, valamint másnapra reggeli és ebéd.

A visszaindulás július 29-én 15.00-kor lesz. Debrecenbe érkezés kb. 20.00-ra. Mielőbbi jelentkezést kérek júl. 15-ig név, szállás- és étkezésigénylés megadásával a sekrestyében vagy a plébániairodán.

A búcsúra gyalogos zarándoklat is indul július 27-én 6 órakor a Szent Anna-székesegyház elől. A gyalogos zarándokok a következő nap délután érkeznek Máriapócsra. A zarándoklat programja a hirdetőn olvasható. A hazautazás Máriapócsról egyénileg szervezendő.

5. Az ‘1 KIS + ’ VERSENY 4. kérdése: Hogy hangzik latinul és mit jelent Szent Benedek életprogramja?A megfejtésegyházközségünk e-mail címére (szentannapl) küldendő.

A honlap további használatához a sütik használatát el kell fogadni. További információ

A süti beállítások ennél a honlapnál engedélyezett a legjobb felhasználói élmény érdekében. Amennyiben a beállítás változtatása nélkül kerül sor a honlap használatára, vagy az "Elfogadás" gombra történik kattintás, azzal a felhasználó elfogadja a sütik használatát.

Bezárás