18 August, 2018 20:37

HIRDETÉSEK AZ ÉVKÖZI 20. VASÁRNAP (aug. 19.)

  1. Az elmúlt pénteken befejeződött a 2. napközis tábor a plébánián. Köszönetet mondok azoknak, akik adományaikkal a gyermekek kedvében jártak.
  2. Ma a 11:30-as szentmisén vendégünk lesz Böjte Csaba testvér. A szentmise után könyvei megvásárolhatók, amelyeket dedikálni fog.

Az esti szentmise után Finta Gergely jótékonysági orgonahangversenyén vehetünk részt.

  1. Hétfőn, aug. 20-án, Szent István király főünnepén vasárnapi miserendet tartunk. Ezen a napon az esti szentmisén énekel a Lublini Főegyházmegye Fiúkórusa. A mise után koncertet adnak.
  2. Pénteken, augusztus 24-én az esti szentmisén közreműködik 4 kórus: a Lublini Főegyházmegye Fiúkórusa Lengyelországból, a Padányi Katolikus Iskola kórusa és Veszprém Város Vegyeskara Ifjúsági Vokálja Veszprémből és végül a Svetits Katolikus Iskola kórusa. A 4 kórusban 120 fiatal fog énekelni.
  3. Vasárnap, 26-án, du. 3-kor a cursillo mozgalom tagjainak találkozója Máriapócson.
  4. Kedden Szt. X. Piusz pápa, szerdán Boldogságos Szűz Mária királynő emléknapja és pénteken Szt. Bertalan apostol ünnepe lesz.
  5. Jó állapotban lévő használt vagy új tanszerek gyűjtését kezdjük el az új tanévre. A tanszereket leadhatják a sekrestyében vagy a plébániairodán. A tanszerek mellett pénzbeli hozzájárulás is adható. Az utóbbi gyűjtésére szolgál a Karitász-persely a templomban. Az adományok enyhítenek azon szülők gondjain, akiknek megnehezített a tanévkezdés.
  6. 1-jén, szombaton szüretre hívom és várom fiataljainkat, hittanos gyermekeinket, testvéreiket és szüleiket az Agrár Kar Tangazdaságának szőlőjébe. A szüretelés, szőlődarálás és –préselés, valamint mustkóstolás mellett lesz sorverseny, vetélkedő, és bográcsban főzünk ebédet.

Kijuthatnak családilag gépkocsival, autóbusszal és kerékpárral. A biciklisek 8:15-kor indulnak a székesegyház elől. 9-kor kezdjük a szüretet. Visszaérkezünk várhatóan 16:00 körül.

Jelentkezést várok a szüretre legkésőbb augusztus 28-ig felíratkozással és a kijutás módjának megadásával a sekrestyében vagy a plébániairodán. A résztvevők kést vagy metszőollót hozzanak magukkal.

  1. Az ‘1 KIS + ’ VERSENY 10. kérdése kapcsolódik a holnapi ünnepünkhöz: Miért éppen augusztus 20-án üljük Szent István király ünnepét? A megfejtés egyházközségünk e-mail címére (szentannapl@gmail.com) küldendő.

A honlap további használatához a sütik használatát el kell fogadni. További információ

A süti beállítások ennél a honlapnál engedélyezett a legjobb felhasználói élmény érdekében. Amennyiben a beállítás változtatása nélkül kerül sor a honlap használatára, vagy az "Elfogadás" gombra történik kattintás, azzal a felhasználó elfogadja a sütik használatát.

Bezárás