25 August, 2018 12:49

HIRDETÉSEK AZ ÉVKÖZI 21. VASÁRNAP (aug. 26.)

1. Ma du. 3-kor a cursillo mozgalom tagjainak lesz találkozója Máriapócson.

2. Folytatjuk a jó állapotban lévő használt vagy új tanszerek gyűjtését az új tanévre. A tanszereket leadhatják a sekrestyében vagy a plébániairodán. Pénzbeli hozzájárulás is adható. Az utóbbi gyűjtésére szolgál a Karitász-persely a templomban. Az adományok enyhítenek azon szülők gondjain, akiknek megnehezített a tanévkezdés.

3. Szept. 1-jén, szombaton szüretre hívom és várom fiataljainkat, hittanos gyermekeinket, testvéreiket és szüleiket az Mezőgazdaságtudományi Kar Tangazdaságának szőlőjébe. A szüretelés, szőlődarálás és –préselés, valamint mustkóstolás mellett lesz sorverseny, vetélkedő, és bográcsban főzünk ebédet.

Kijuthatnak családilag gépkocsival, autóbusszal és kerékpárral. A biciklisek 8:15-kor indulnak a székesegyház elől. 9-kor kezdjük a szüretet.

Jelentkezést várok a szüretre legkésőbb augusztus 28-ig felíratkozással és a kijutás módjának megadásával a sekrestyében vagy a plébániairodán. A résztvevők kést vagy metszőollót hozzanak magukkal.

4. Ugyancsak szept. 1-jén délután 15 órától folytatódik egyházmegyénk 52. Nemzetközi Eucharisztikus Kongresszusra történő felkészülési programja. Erre az alkalomra várják az egyházközségek hitéleti csoportjait, közösségeit, lelkiségi mozgalmainak tagjait. Részükre Mészáros Domonkos OP atya tart előadást.

5. Szept. 9-én VENI SANCTE a 8.30-as szentmisében, valamint a diákok, iskolatáskájuk és a pedagógusok megáldása.

6. Hívom és várom az énekes kedvű gyermekeket és barátaikat a Székesegyházi Gyermekszkólába. A kedves gyermeknevelő szülők ösztönözzék gyermekeiket a részvételre. A próbák szeptember 15-én kezdődnek el szombatonként 10 órától. Előzetes jelentkezés szükséges a sekrestyében a név és elérhetőségek megadásával.

7. Szept. 15-én lesz Budapesten 15 és 30 év közötti fiatalok számára ForrásPont – Ifjúsági Eucharisztikus nap. A részvétel ingyenes. Indulás: 10:00 órakor, a Kishegyesi úti Tesco parkolójából. Érkezés: 23:00 – 23:30 között.Mielőbbi jelentkezést kérek legkésőbb szept. 8-ig.

8. Hétfőn Szt. Mónika, kedden Szt. Ágoston püspök és egyháztanító, szerdán pedig Keresztelő Szt. János vértanúságának emléknapja lesz.

9. Az ‘1 KIS + ’ VERSENY 11. kérdése: A főoltárunkat díszítő 4 szobor közül melyik ábrázolja Szt. Ágostont? A megfejtés egyházközségünk e-mail címére (szentannapl) küldendő.

A honlap további használatához a sütik használatát el kell fogadni. További információ

A süti beállítások ennél a honlapnál engedélyezett a legjobb felhasználói élmény érdekében. Amennyiben a beállítás változtatása nélkül kerül sor a honlap használatára, vagy az "Elfogadás" gombra történik kattintás, azzal a felhasználó elfogadja a sütik használatát.

Bezárás