2 September, 2018 06:29

HIRDETÉSEK AZ ÉVKÖZI 22. VASÁRNAP (szept. 2.)

1. Ma elsővasárnap lévén a fél 12-es szentmise után szentségimádásra térhetünk be 18 óráig.

2. Elsőcsütörtökön egész napos szentségimádást tartunk 18 óráig. Ezen a napon 16.30-kor tanév eleji hitoktatói megbeszélés lesz a 6. teremben.

3. Elsőpénteken, a Jézus Szíve-tisztelet napján meglátogatjuk betegeinket, akik otthonukban akarják szentgyónásukat és –áldozásukat elvégezni.

4. Mához ez hétre, szept. 9-én, VENI SANCTE lesz a 8.30-as szentmisében, valamint a diákok, iskolatáskájuk és a pedagógusok megáldása.

5. Szept. 14-én kezdődik a templomi hitoktatás, amelynek beosztása:

nap, óra csoport
péntek, 16.30 1. és 2. osztályosok
4., 5. és 6. osztályosok
szombat, 09.00 bérmálkozásra készülők
szombat, 10.00 elsőáldozásra készülők
szombat, 09.00 liturgikus gyermekkórus (szkóla)
szombat, 19.00 14-19 év közötti ifjúságnak

6. A bérmálkozásra a mai naptól lehet jelentkezni a betöltött 13 év fölöttieknek. Jelentkezési lap elvihető a sekrestyéből és a plébániairodából. Kitöltve leadható az első foglalkozáson, szept. 15-én.

7. Szept. 15-én lesz Budapesten 15 és 30 év közötti fiatalok számára ForrásPont – Ifjúsági Eucharisztikus nap. Az utazás és a részvétel ingyenes. Indulás: 10:00 órakor, a Kishegyesi úti Tesco parkolójából. Érkezés: 23:00 – 23:30 között. Mielőbbi jelentkezést kérek legkésőbb szept. 8-ig.

8. Köszönetet mondok mindazoknak, akik bekapcsolódtak az iskolatáska- és tanszergyűjtésbe.

9. Hívom és várom az énekes kedvű gyermekeket és barátaikat a Székesegyházi Gyermekszkólába. A kedves gyermeknevelő szülők ösztönözzék gyermekeiket a részvételre. A próbák szeptember 15-én kezdődnek el szombatonként 10 órától. Előzetes jelentkezés szükséges a sekrestyében a név és elérhetőségek megadásával.

10. Minden katolikus háztartásban legyen Debreceni Katolikus Figyelő! Ezzel a mottóval vigyék magukkal az újságos polcról 100 Ft-os (önköltségi) áron egyházközségünk kiadványának legújabb számát. Megtalálható benne a templomi gyermek- és ifjúsági hitoktatás, valamint a felnőttképzés rendje. Gondoljunk azokra is, akiknek kedvében járhatunk azzal, ha ők is kézbe vehetik a Figyelő egy példányát.

Köszönetet mondok mindazoknak, akik írásaikkal és háttérmunkájukkal kivették részüket e legújabb szám megjelentetéséből.

11. A Szent József Kollégium lányrészlegébe rész- vagy teljes munkaidőre keresztény értékrendet követő, megfelelő pedagógus végzettségű kollégiumi nevelőtanárnőt keres. Érdeklődni Medve József kollégiumvezetőnél lehet.

12. Hétfőn Nagy Szt. Gergely pápa és egyháztanító, szerdán Kalkuttai Szt. Teréz szűz emléknapja; pénteken Szt. Márk, István és Menyhért, kassai vértanúk és szombaton Szűz Mária születésének (Kisboldogasszony) ünnepe

13. Az ‘1 KIS + ’ VERSENY 12. és egyben utolsó kérdése: Ki, hol és mikor avatta szentté a kassai vértanúkat? A megfejtés egyházközségünk e-mail címére (szentannapl) küldendő.

A honlap további használatához a sütik használatát el kell fogadni. További információ

A süti beállítások ennél a honlapnál engedélyezett a legjobb felhasználói élmény érdekében. Amennyiben a beállítás változtatása nélkül kerül sor a honlap használatára, vagy az "Elfogadás" gombra történik kattintás, azzal a felhasználó elfogadja a sütik használatát.

Bezárás