17 November, 2018 17:30

HIRDETÉSEK AZ ÉVKÖZI 33. VASÁRNAP (november 18.)

1. Az egy hete hirdetett emlékeztetőt az önkéntes egyházfenntartói hozzájárulás befizetésére már eddig is sokan követték. Köszönetet mondok érte a Kedves Testvéreknek. Ugyancsak megköszönöm sokak számos tombolatárgy-felajánlását a tegnap megtartott Szt. Erzsébet-bálra.

2. Ma 15:30-tól FIATAL CSALÁDOSOK vasárnapi körének összejövetele lesz a 7. teremben. Szeretettel várjuk és látjuk a csoporthoz csatlakozni akaró fiatal házasokat és családosokat.

19 órától pedig KECSKÉS MÓNIKA jótékonysági orgonahangversenyén vehetünk részt. Műsora a hirdetőn olvasható.

3. Hétfőn 18:45-től lesz a következő FILMKLUB a Szent József Gimnázium dísztermében (2. emelet). Megnézzük a (bibliai) JÓZSEF olasz-francia-cseh film 2. részét (1 óra 30 perc). A filmnézést beszélgetés követi a látottakról.

4. Kedden tartják az I. Debreceni Ökumenikus Napokat a Debreceni Református Kollégium Kistanácstermében. Programja a hirdetőn olvasható.

5. Pénteken 18:45-től ÚTKERESŐ elnevezéssel hitéletelmélyítő találkozásra hívom a18 és 30 év közötti fiatalokat a 6. terembe.

6. Szombaton, Krisztus Király főünnepének előestéjén 17–18 óra között szentségimádást tartunk készületként a 2020-as budapesti Nemzetközi Eucharisztikus Kongresszusra. Az országos szentségimádás célkitűzése, hogy ebben az órában húszezren imádkozzanak egyszerre.

Ezen a napon a 18 órai szentmisében lesz az idén kerek évfordulós házaspárok hálaadása. Szentgyónásuk elvégzését követően járuljanak szentáldozáshoz a szentmisében, hiszen ez a legszebb formája hálaadásuknak egymásért, családjukért és a hűségben eltöltött eddigi évekért, évtizedekért.

7. Vasárnap ránk köszönt Krisztus, a Mindenség Királya főünnepe. Országos gyűjtést tartunk a Karitász javára. A 8:30-as szentmise után kiosztjuk a karácsonyi pásztorjáték szerepeit a székesegyházban. Minél több gyermek és fiatal jöjjön, és vállaljon szerepet. Este 1/2 6-kor ünnepélyes esti dicséretet (vesperást) éneklünk.

8. Liturgikus emléknapok és ünnepek e héten: hétfőn Árpád-házi Szt. Erzsébet ünnepe, szerdán a Boldogságos Szűz Mária bemutatás a templomban emléknap, csütörtökön Szt. Cecília szűz és vértanú emléknapja, szombaton Dung-Lac Szt. András áldozópap és társai, vértanúk.

9. Dec. 1-jén, szombaton 15 órától lesz a 7. teremben adventikoszurú-készítés. Folyamatosan jöhetnek a gyerekek szüleikkel, a fiatalok és felnőttek. Semmiféle kelléket nem kell hozni hozzá. Feliratkozás azonban szükséges a sekrestyében vagy az irodában mától nov. 26-ig.

Az itt elkészített és a hívek által hozott koszorúkat december 1-jén 17:30-kor ünnepélyesen megáldjuk a templomban. Szeretettel várjuk a kedves érdeklődőket!

A honlap további használatához a sütik használatát el kell fogadni. További információ

A süti beállítások ennél a honlapnál engedélyezett a legjobb felhasználói élmény érdekében. Amennyiben a beállítás változtatása nélkül kerül sor a honlap használatára, vagy az "Elfogadás" gombra történik kattintás, azzal a felhasználó elfogadja a sütik használatát.

Bezárás