24 November, 2018 22:59

HIRDETÉSEK KRISZTUS KIRÁLY VASÁRNAPJÁN (november 25.)

1. Ma ránk köszöntött Krisztus, a Mindenség Királya főünnepe, amelyen teljes búcsút nyerhetünk a szokott feltételekkel és az Úr Jézus, az emberi nem Megváltója kezdetű felajánló ima áhítatos nyilvános elimádkozásával.

— Országos gyűjtést tartunk a Karitász javára.

— A 8:30-as szentmise után kiosztjuk a karácsonyi pásztorjáték szerepeit. Minél több gyermek és fiatal jöjjön, és vállaljon szerepet.

— Este 1/2 6-kor ünnepélyes esti dicséretet (vesperást) éneklünk.

2. Szombaton, dec. 1-jén, 15 órától adventikoszurú-készítés lesz a 7. teremben. Folyamatosan jöhetnek a gyerekek szüleikkel, a fiatalok és felnőttek. Semmiféle kelléket nem kell hozni hozzá. Feliratkozás azonban szükséges a sekrestyében vagy az irodában mától nov. 26-ig. Az itt elkészített és a hívek által hozott koszorúkat december 1-jén 17:30-kor ünnepélyesen megáldjuk a templomban.

Ezen a napon lesz 15 órától a Megtestesülés-templomban a 2020-as Budapesti Eucharisztikus Kongresszusra felkészítő egyházmegyei programsorozat következő része minden egészségügyi dolgozó (orvosok, ápolók, stb.) számára.

3. Pénteken Szt. András apostol ünnepe lesz.

4. Szombaton, dec. 1-jén, advent I. vasárnapi előesti szentmisével megkezdjük az új egyházi évet. A szentmise elején tartjuk az adventi gyertyagyújtást.

5. Advent minden hétköznapján lesz 8 órai szentmise. Ezekre írathatnak miseszándékot a Kedves Testvérek; ezzel is őrizve és terjesztve az értékes és hitvalló katolikus hagyományt, hogy a szentmisén Krisztus megváltó áldozatának ünneplésébe foglaljuk azt, ami igazán fontos számunka, és közösen imádkozunk élő szeretteinkért, Isten akaratával megegyező személyes szándékainkért, betegeinkért, vagy halottainkért.

6. A Katolikus Karitász „Tárjátok ki szívetek!” mottóval meghirdetett és december 31-ig tartó adománygyűjtésébe bekapcsolódhatunk mindannyian. A plébánia karitászcsoportjánál leadható meleg ruha, cipő, takaró, jó állapotú használt játék, mesekönyv, élelmiszer, édesség és egyéb hasznos adomány.

A Karitász adományvonalán, a 1356-os számon hívásonként 500 forinttal támoghatjuk a rászorulókért végzett munkát! A 12011148-00124534-00100008 bankszámlaszámra is lehet adományozni.

7. Dec. 8-án, szombaton a 18 órai szentmisében hálaadással emlékezünk meg orgonánk használatba vételének 25. évfordulójáról. A szentmisén Kodály Missa Brevis-ét énekli a Szt. László Kórus.

8. Valamennyi hitéleti programra szeretettel hívjuk és várjuk a kedves érdeklődőket!

A honlap további használatához a sütik használatát el kell fogadni. További információ

A süti beállítások ennél a honlapnál engedélyezett a legjobb felhasználói élmény érdekében. Amennyiben a beállítás változtatása nélkül kerül sor a honlap használatára, vagy az "Elfogadás" gombra történik kattintás, azzal a felhasználó elfogadja a sütik használatát.

Bezárás