2 December, 2018 09:18

HIRDETÉSEK ADVENT 1. VASÁRNAPJÁN (DEC. 2.)

1. Ma advent 1. vasárnapjával ránk köszöntött az új egyházi év, amelynek áldásaiban bőven részesüljünk Mindnyájan. A 1/2 12-es szentmise után szentségimádásra térhetünk be 18 óráig.

17 órakor a városi adventi koszorú 1. gyertyájának meggyújtása lesz 3 püspök (Palánki Ferenc, Kocsis Fülöp görögkatolikus érsek-metropolita és Fekete Károly református) részvételével a Kossuth téren.

2. Holnaptól advent hétköznapjain 6 órakor kezdjük a roráte-szentmiséket. Ezeken és a többi szentmisén felolvasásra és ministrációra hívom és várom a felnőtteket, valamint az iskolás fiúkat és lányokat. A felolvasáshoz az adott napon a megfelelő időpontú szentmiséhez felíratkozhatnak a sekrestyében.

A hajnali szentmisék előtt 5.30-tól a szentmise kezdéséig, majd a szentmise után járulhatnak a Kedves Testvérek a bűnbocsánat szentségéhez a szentmisén való egyre gyümölcsözőbb részvétel érdekében. A szentmise végeztével énekeljük az Úrangyala imádságot.

7 órakor nem tartunk szentmisét, de Advent minden hétköznapján lesz 8 órai szentmise.

3. Csütörtökön, dec. 6-án a 8 órai szentmisét követően az egész nap folyamán szentségimádásra térhetnek be a Kedves Testvérek. 19 órától a Szent László Plébánián előadást tart Raymond de Souza, a Máltai és a Jeruzsálemi Lovagrend tagja, a legnagyobb katolikus életvédő szervezet, a Human Life International munkatársa. Az előadás témája: „Ez az én testem.” – Valóság vagy csak jelkép?

4. Szombaton, dec. 8-án Mikulás-délelőttre hívom és várom a gyermekeket, barátaikat és szüleiket. ¾ 11-től lesz a Mikulás köszöntése templomunkban. 11:30-tól pedig megnézzük A csillag – az első karácsony története c. amerikai rajzfilmet az Apolló Moziban. A mozi ingyenes, azonban szükséges jelentkezni dec. 5-ig a hitoktatóknál, a sekrestyében vagy a plébánián.

9 és 11 óra között iskolábahívogatót tart a Svetits a leendő 1. osztályosoknak.

A 18 órai szentmisében hálaadással emlékezünk meg orgonánk elkészültének 25. évfordulójáról. A szentmisén Kodály Missa Brevis-ét énekli a Szt. László Kórus. A szentmise után pedig a Sol Oriens Énekegyüttes adventi koncertjén vehetünk részt.

5. A Katolikus Karitász „Tárjátok ki szívetek!” mottóval meghirdetett és december 31-ig tartó adománygyűjtésébe bekapcsolódhatunk mindannyian. A plébánia karitászcsoportjánál leadható meleg ruha, cipő, takaró, jó állapotú használt játék, mesekönyv, élelmiszer, édesség és egyéb hasznos adomány. A Karitász adományvonalán, a 1356-os számon hívásonként 500 forinttal támoghatjuk a rászorulókért végzett munkát! A 12011148-00124534-00100008 bankszámlaszámra is lehet adományozni.

6. Mielőbb jelentsék családjukból, rokonságukból és ismerőseik közül azokat a betegeket és öregeket, akik kérik karácsonyi szentgyóntatásukat és szentáldoztatásukat, vagy csak lelkipásztori látogatást igényelnek.

7. Minden katolikus háztartásban legyen Debreceni Katolikus Figyelő! Ezzel a mottóval vigyék magukkal az újságos polcról 100 Ft-os (önköltségi áron) áron egyházközségünk kiadványának adventre megjelent legújabb számát.

Gondoljunk azokra is, akiknek kedvében járhatunk azzal, ha ők is kézbe vehetik a Figyelő egy példányát. Köszönet illeti mindazokat, akik írásaikkal és háttérmunkájukkal kivették részüket e legújabb szám megjelentetéséből.

8. Ünnepek e héten: hétfőn Xavéri Szt. Ferenc, csütörtökön Szt. Miklós püspök, pénteken: Szt. Ambrus püspök és egyháztanító emléknapja; szombaton a Boldogságos Szűz Mária szeplőtelen fogantatásának főünnepe.

9. Dec. 15-én, szombaton 16.00 órától lesz az Apolló Moziban Pál, Krisztus apostola c. angol film vetítése. A mozi ingyenes, azonban mielőbbi jelentkezés szükséges dec. 8-ig a sekrestyében vagy a plébánián. A filmvetítés után beszélgetés lesz a látottakról.

A honlap további használatához a sütik használatát el kell fogadni. További információ

A süti beállítások ennél a honlapnál engedélyezett a legjobb felhasználói élmény érdekében. Amennyiben a beállítás változtatása nélkül kerül sor a honlap használatára, vagy az "Elfogadás" gombra történik kattintás, azzal a felhasználó elfogadja a sütik használatát.

Bezárás