9 December, 2018 11:41

HIRDETÉSEK ADVENT 2. VASÁRNAPJÁN (DEC. 9.)

1. Advent hétköznapjain 6 órakor kezdjük a roráte-szentmiséket. Ezeken és a többi szentmisén felolvasásra és ministrációra hívom és várom a felnőtteket, valamint az iskolás fiúkat és lányokat. A felolvasáshoz az adott napon a megfelelő időpontú szentmiséhez feliratkozhatnak a sekrestyében. A szentmise végeztével énekeljük az Úrangyala imádságot. 7 órakor nem tartunk szentmisét, de Advent minden hétköznapján van 8 órai szentmise.

2. Szerdán 10 órától folytatódik a 7. teremben MAGUNKRÓL — (nem csak) MAGUNKNAK az Idősek Akadémiája. Témája: 365 napos karácsony. Hívom és várom az időseket, hogy velük egykorú emberek derűs társaságában töltsenek el néhány tartalmas délelőtti órát.

3. Csütörtökön 16.30-tól folytatódik a mediációs (békés konfliktusmegoldási beszélgetésforma) program a 6. teremben. A mediációs beszélgetésekre előzetesen be kell jelentkezni Berényiné dr. Felszeghy Márta családgondozónál. Telefonszáma (06/20/627-7650) a hirdetőn megtalálható.

Csütörtöktől kezdve esti szentmisék előtt 17:30-tól végezzük a Szent Család-járás ahítatot.

4. Pénteken 16:30-ra hívom a gyermekeket mézeskalács-díszítésre.

Az esti szentmise után, 18:45-től hitelmélyítő találkozásra, férfikörbe várom egyházközségünk akolitusait, egyedülálló férfi tagjait, a házas és/vagy gyermekes édesapákat. Összejövetelünket a plébánián (Szent Anna u. 21.) tartjuk.

5. Szombaton, dec. 15-én, 16.00 órától lesz az Apolló Moziban Pál, Krisztus apostola c. angol film vetítése. A mozi ingyenes, azonban mielőbbi jelentkezés szükséges a sekrestyében vagy a plébánián. A filmvetítést beszélgetés követi a látottakról.

6. A Katolikus Karitász „Tárjátok ki szívetek!” mottóval meghirdetett és december 31-ig tartó adománygyűjtésébe bekapcsolódhatunk mindannyian. A plébánia karitászcsoportjánál leadható meleg ruha, cipő, takaró, jó állapotú használt játék, mesekönyv, élelmiszer, édesség és egyéb hasznos adomány. A Karitász adományvonalán, a 1356-os számon hívásonként 500 forinttal támoghatjuk a rászorulókért végzett munkát! A 12011148-00124534-00100008 bankszámlaszámra is lehet adományozni.

7. Minden katolikus háztartásban legyen Debreceni Katolikus Figyelő! Ezzel a mottóval vigyék magukkal az újságos polcról 100 Ft-os (önköltségi áron) áron egyházközségünk kiadványának adventi számát. Gondoljunk azokra is, akiknek kedvében járhatunk azzal, ha ők is kézbe vehetik a Figyelő egy példányát. Köszönet illeti mindazokat, akik írásaikkal és háttérmunkájukkal kivették részüket e legújabb szám összeállításából.

8. Ünnepek e héten: csütörtökön Szt. Lúcia szűz és vértanú, pénteken: Keresztes Szt. János áldozópap és egyháztanító emléknapja.

Mához egy hétre lesz Advent III. VASÁRNAPJA, GAUDETE (öröm) – VASÁRNAP.

A honlap további használatához a sütik használatát el kell fogadni. További információ

A süti beállítások ennél a honlapnál engedélyezett a legjobb felhasználói élmény érdekében. Amennyiben a beállítás változtatása nélkül kerül sor a honlap használatára, vagy az "Elfogadás" gombra történik kattintás, azzal a felhasználó elfogadja a sütik használatát.

Bezárás