15 December, 2018 16:25

HIRDETÉSEK ADVENT 3. – GAUDETE – VASÁRNAPJÁN (DEC. 16.)

1. Hétköznap az esti szentmisék előtt 17:30-tól végezzük a Szent Család-járás ahítatot.

2. Szerdán 19 órától a Szent József Kollégium diákjainak karácsonyi koncertje lesz templomunkban. Műsoruk a hirdetőn olvasható.

3. Csütörtökön, dec. 20-án, 08:45-től kezdjük a székesegyház karácsonyi nagytakarítását. A betlehem- és a karácsonyfa-állításból és templomunk ünnepi díszítéséből minél többen vegyük ki a részünket. Mindenki segítsége – legyen az időben még oly rövid is – igen értékes!

4. Szombaton, dec. 22-én, „EGY TÁNYÉR SZERETET” mottóval fiatal vállakozók egy csoportja fog főzni rászorulóknak és hajléktalanoknak templomunk udvarán. 11:30-tól lesz az ebédosztás.

5. Vasárnap 17:30-kor ünnepélyes esti dicséretet (vesperást) éneklünk.

6. Minden katolikus családból terjedjen az ÖRÖM-HÍR! Ezzel a mottóval elvihető az újságos polcról 400 Ft-os (önköltségi) áron egyházmegyénk kiadványának legújabb számát. Gondoljunk azokra is, akiknek kedvében járhatunk azzal, ha ők is kézbe vehetik az Öröm-Hír egy példányát.

7. December 24-én 15.30-kor hittanos gyermekeink karácsonyi pásztorjátékot adnak elő templomunkban. Utána 16 órakor kezdődik Urunk születésének vigíliai (előesti) szentmiséje. 17 órától 23 óráig templomunk ZÁRVA LESZ. 23 órakor nyitjuk ki a székesegyházat, és kezdjük az éjféli szentmise kezdéséig tartó énekes-zenés áhítatot.

8. Karácsony 1. és 2. napján vasárnapi miserendet tartunk. Aki az éjféli szentmisén áldozik, az karácsony 1. napján, egy másik szentmisén is áldozhat.

Karácsony egész napi perselygyűjtését a papnevelésre továbbítjuk. Érezzük át annak fontosságát, hogy jól képzett papjai legyenek egyházmegyénknek! Mindannyiunk felelőssége a papi utánpótlásról gondoskodni és azt segíteni. Most az imádság mellett anyagi támogatást is kérünk.

A honlap további használatához a sütik használatát el kell fogadni. További információ

A süti beállítások ennél a honlapnál engedélyezett a legjobb felhasználói élmény érdekében. Amennyiben a beállítás változtatása nélkül kerül sor a honlap használatára, vagy az "Elfogadás" gombra történik kattintás, azzal a felhasználó elfogadja a sütik használatát.

Bezárás