22 December, 2018 21:29

HIRDETÉSEK ADVENT 4. VASÁRNAPJÁN (DEC. 23.)

1. Az adventi koszorú előtt ég a betlehemi születés-bazilikából elhozott láng. Alkalmas gyertyával vagy mécsessel elvihető otthonaikba, amelyről szenteste — látható hitvallásként — meggyújthatják a karácsonyfa gyertyáit.

2. Ma 17:30-kor ünnepélyes esti dicséretet (vesperást) éneklünk.

3. Holnap, hétfőn reggel még lesz rorate-mise.15.30-kor hittanos gyermekeink karácsonyi pásztorjátékot adnak elő.Utána 16 órakor kezdődik Urunk születésének vigíliai (előesti) szentmiséje. 17 órától 23 óráig templomunk ZÁRVA LESZ. 23 órakor nyitjuk ki a székesegyházat, és kezdjük az éjféli szentmiséig tartó orgonás-énekes-irodalmi áhítatot.

4. December 25-én, kedden URUNK SZÜLETÉSÉNEK FŐÜNNEPÉN, karácsony első napján éjfélkor (00:00) kezdődik a püspöki szentmise; vasárnapi miserendet tartunk.Aki az éjféli szentmisén áldozik, az karácsony 1. napján, egy másik szentmisén is áldozhat.

Karácsony egész napi perselygyűjtését a papnevelésre továbbítjuk. Mindannyiunk felelőssége a papi utánpótlásról gondoskodni és azt segíteni. Most az imádság mellett anyagi támogatást is kérünk.

5. December 26-án, szerdán, karácsony 2. napján, Szent István első vértanú ünnepén vasárnapi miserendet tartunk.

6. Minden katolikus családból terjedjen az ÖRÖM-HÍR! Ezzel a mottóval elvihető az újságos polcról 400 Ft-os (önköltségi) áron egyházmegyénk kiadványának legújabb számát. Gondoljunk azokra is, akiknek kedvében járhatunk azzal, ha ők is kézbe vehetik az Öröm-Hír egy példányát.

7. Hálásan köszönöm mindazok áldozatos, önzetlen munkáját, akik kivették részüket templomunk karácsonyi takarításából, a betlehem- és karácsonyfa-állításból, akik a segítőket ellátták tízóraival; akik bekapcsolódtak a téli ruha- és tartósélelmiszer-gyűjtésbe, felhívták a 1356-os Karitász-adományvonalat, és lehetővé tették a tegnapi „Egy tányér szeretet” mottójú ételosztást.

8. Ünnepeink Karácsony nyolcadában: csütörtökön Szt. János apostol és evangélista, pénteken Aprószentek, vasárnap a Szent Család – Jézus, Mária és József – ünnepe. Szent Család vasárnapján (dec. 30-án) a családok megáldása lesz a szombati előesti szentmise és minden szentmise után.

9. Karácsony nyolcadában december 29-én, szombaton délután fél 3-tól Csendes Erdei Gyalogtúrára hívjuk minden korosztálybeli Testvérünket a Nagyerdő egyik legszebb részére. A túra hossza 3,5 km (kb. 1 óra). Térképe látható a hirdetőtáblán. Gyülekező 14.15-től a köztemető 3-as kapuja előtti körforgalomnál.

A csendes erdei gyalogtúra jó alkalom arra, hogy karácsony misztériumában a szemlélődő mozgás segítségével elmélyedjünk.

10. Dec. 31-én a 18 órai püspöki szentmisében tartjuk az év végi hálaadást.

11. 2019. jan. 1-jén, kedden Szűz Mária, Isten Anyja főünnepén vasárnapi miserendet tartunk.

12. Sok bajtól és feszültségtől megterhelt életünkben békét hozó és békegyarapító hatása van annak az egykoron betlehemi éjszakán elhangzott örömhírnek, hogy „MA SZÜLETETT NEKTEK AZ ÜDVÖZÍTŐ, AZ ÚR KRISZTUS.”

Minden hozzánk tartozó és ide betérő Kedves Testvérünket a Kisded Jézus örvendeztessen meg születésének szent ünnepével!

A honlap további használatához a sütik használatát el kell fogadni. További információ

A süti beállítások ennél a honlapnál engedélyezett a legjobb felhasználói élmény érdekében. Amennyiben a beállítás változtatása nélkül kerül sor a honlap használatára, vagy az "Elfogadás" gombra történik kattintás, azzal a felhasználó elfogadja a sütik használatát.

Bezárás