13 January, 2019 07:24

HIRDETÉSEK URUNK MEGKERESZTELKEDÉSÉNEK VASÁRNAPJÁN (JAN. 13.)

1. Ma befejeződik a karácsonyi ünnepkör, és holnaptól megkezdődik az évközi idő hamvazószerdáig (márc. 6-ig.) tartó része.

Ma véget ér Sziklai Dávid diakónus gyakornoki ideje plébániánkon, és visszatér az egri szemináriumba tanulmányainak befejezésére. Illesse köszönet tanulékony lelkületű bekapcsolódásáért egyházközségünk hitéletébe és tevékeny szolgálatáért, amellyel segítette a lelkipásztorkodást!

2. Holnap, hétfőn 08:30-tól kezdjük a karácsonyfa és betlehem elbontását. Minél többen vállaljunk részt ebből a munkából.

Az esti szentmise után pedig a 7. teremben folytatódik a bibliaórán ÖKUMENIKUS TOVÁBBKÉPZÉSÜNK 2. része, hogy elkötelezettebben azonosuljunk az ökumené célkitűzésével.

3. Szerdán 10 órától folytatódik a 6. teremben az Idősek Akadémiája. Témája: Közös kincs — egymás mellett élni szeretetben. Hívom és várom az időseket, hogy velük egykorú emberek derűs társaságában töltsenek el néhány tartalmas délelőtti órát.

4. Csütörtökön 16.30-tól folytatódik a mediációs (békés konfliktusmegoldási beszélgetésforma) program a 6. teremben. Még van szabad időpont, lehet jelentkezni Berényiné dr. Felszeghy Márta családgondozónál. Telefonszáma (06/20/627-7650) a hirdetőn megtalálható.

5. Szombaton 15 órától játékdélutánt tartunk a gyerekeknek a 7. teremben. Ezzel párhuzamosan lesz a Szülők Iskolája a 6. teremben, amelynek témája: A családban megélhető ökumené. Szeretettel hívjuk és várjuk a szülőket gyermekeikkel együtt.

6. Mához egy hétre, jan. 20-án lesz az elvándorlók és menekültek világnapja.

— A görögkatolikus főszékesegyházban kezdetét veszi az egyetemes imahét a Krisztus-hívők egységéért. A közös imák mindig 17 órakor kezdődnek; beosztásuk a hirdetőn olvasható. Nálunk jan. 23-án, szerdán lesz az imaóra.

— Nálunk pedig 19 órától Nagy István jótékonysági orgonakoncertjén vehetünk részt. Műsora a hirdetőn olvasható.

7. Liturgikus emléknapok és ünnepek e héten: kedden Remete Szt. Pál, csütörtökön: Szt. Antal apát emléknapja, pénteken Árpád-házi Szt. Margit szűz ünnepe lesz.

8. Február 8-án, pénteken 18:00-02:00 óra között tartjuk a Debreceni Katolikus Bált a Kölcsey Központban (Hunyadi utca 1-3.). Belépőjegy 3000 Ft-ért keddtől váltható a 6 debreceni plébánián és a Püspöki Hivatalban. A 14 év alatti gyermekek részvétele ingyenes.

A belépőjegy ára tartalmazza a svédasztalos vacsorát és az ital egy részét, tehát ez nem batyus bál; így sok mindent nem lehet bevinni. 10 személyes körasztalokkal rendezik be a báltermet. A bál egyik fellépője lesz Dánielfy Gergely, a Dal felfedezettje.

Minden generációhoz tartozó testvérünk jöjjön el, és legyen részese a báli mulatozásnak!

A honlap további használatához a sütik használatát el kell fogadni. További információ

A süti beállítások ennél a honlapnál engedélyezett a legjobb felhasználói élmény érdekében. Amennyiben a beállítás változtatása nélkül kerül sor a honlap használatára, vagy az "Elfogadás" gombra történik kattintás, azzal a felhasználó elfogadja a sütik használatát.

Bezárás