19 January, 2019 18:05

HIRDETÉSEK AZ ÉVKÖZI 2. VASÁRNAP (JAN. 20.)

1. Ma — az elvándorlók és menekültek világnapja van.

— 15:30-tól FIATAL CSALÁDOSOK vasárnapi körének összejövetele lesz a 7. teremben. Szeretettel várjuk és látjuk a csoporthoz csatlakozni akaró fiatal házasokat és családosokat.

— A görögkatolikus főszékesegyházban kezdetét veszi és jan. 27-ig tart az egyetemes imahét a Krisztus-hívők egységéért. A közös imák mindig 17 órakor kezdődnek; beosztásuk a hirdetőn olvasható. Székesegyházunkban jan. 23-án, szerdán lesz az imaóra.

— Nálunk 19 órától Nagy István jótékonysági orgonakoncertjén vehetünk részt. Műsora a hirdetőn olvasható.

2. Holnap, hétfőn 18 órától lesz a következő FILMKLUB a Szent József Gimnázium dísztermében (2. emelet). Megnézzük az 1995-ben készített MÓZES olasz-francia-cseh film 1. részét (1 óra 30 perc). A filmnézést beszélgetés követi a látottakról. Így a bibliaóra elmarad.

3. Szombaton 10 órától tartjuk az elsőáldozásra készülő gyermekek összevont hittanóráját a templomban.

4. Liturgikus emléknapok és ünnepek e héten: hétfőn Szent Ágnes szűz és vértanú, csütörtökön Szalézi Szt. Ferenc püspök és egyháztanító emléknapja, pénteken Szt. Pál apostol megtérése (Pál fordulása), szombaton Szt. Timóteus és Szt. Titusz püspökök emléknapja

5. Kérem azokat a fiatalokat, akik ebben az évben akarnak székesegyházunkban házasságot kötni, hogy minél előbb jelentkezzenek a plébánián — függetlenül attól, hogy polgári házasságkötésük időpontja bejegyzett-e, vagy sem.

Várom azoknak a pároknak is a jelentkezését, akik tartós párkapcsolatban élnek és házasságkötést terveznek, de ennek az időpontját még nem döntötték el. Jegyesbeszélgetés-sorozattal történik közvetlen felkészítésük a katolikus házasságra.

A jegyesbeszélgetés-sorozat első alkalma február 1-jén lesz 18:45-től a 7.teremben.

Nagyon kérem azok segítségét, akik tudnak a rokonságukban házasságra készülő fiatalokról, hogy adják tudtukra, nélkülözhetetlenül fontos a közvetlen lelki felkészülés a házasságra.

6. Február 8-án, pénteken 18:00-02:00 óra között tartjuk a Debreceni Katolikus Bált a Kölcsey Központban (Hunyadi utca 1-3.). Belépőjegy 3000 Ft-ért keddtől váltható a 6 debreceni plébánián és a Püspöki Hivatalban. A 14 év alatti gyermekek részvétele ingyenes. A belépőjegy ára tartalmazza a svédasztalos vacsorát és az ital egy részét, tehát ez nem batyus bál; így sok mindent nem lehet bevinni. Minden generációhoz tartozó testvérünk jöjjön el, és legyen részese a báli mulatozásnak!

A honlap további használatához a sütik használatát el kell fogadni. További információ

A süti beállítások ennél a honlapnál engedélyezett a legjobb felhasználói élmény érdekében. Amennyiben a beállítás változtatása nélkül kerül sor a honlap használatára, vagy az "Elfogadás" gombra történik kattintás, azzal a felhasználó elfogadja a sütik használatát.

Bezárás