26 January, 2019 22:50

HIRDETÉSEK AZ ÉVKÖZI 3. VASÁRNAP (JAN. 27.)

1. Ma — véget ér az idei egyetemes imahét a Krisztus-hívők egységéért a református Nagytemplomban. — 17:30-kor ünnepélyes esti dicséretet (vesperást) éneklünk.

2. Holnaptól hétfőnként folytatódik a bibliaóra a 7. teremben.

3. Elsőpénteken, a Jézus Szíve-tisztelet napján meglátogatjuk betegeinket, akik otthonukban akarják szentgyónásukat és –áldozásukat elvégezni.

18:45-től pedig a jegyesbeszélgetés-sorozat első alkalma lesz a 7. teremben. Kérem azokat a fiatalokat, akik ebben az évben akarnak székesegyházunkban házasságot kötni, hogy minél előbb jelentkezzenek a plébánián házasságkötésre függetlenül attól, hogy polgári házasságkötésük időpontja bejegyzett-e, vagy sem. Jegyesbeszélgetés-sorozattal történik közvetlen felkészülésük a szentségi házasságra.

Nagyon kérem azok segítségét, akik tudnak a rokonságukban, ismerőseik körében házasságra készülő fiatalokról, hogy ezt az információt adják tudtukra.

4. Szombaton Urunk bemutatásának (Gyertyaszentelő Boldogasszony) ünnepe; könyörgőnap szerzetesi hivatásokért. A 7 és a 8 órai szentmisében megszenteljük híveink magukkal hozott gyetyáit. Az esti püspöki szentmisén részt vesznek az egyházmegye szerzetesei.

A 161 éve — 1858. febr. 11-én — Lourdes-ban 18 szor megjelent Szűz Anya tiszteletére és közbenjárásáért február 2-án a 7-es mise után kezdjük a kilencedet, és a lourdesi jelenések emléknapjára (február 11.) fejezzük be, de bármikor imádkozható.

15 órától lesza 2020-as Budapesti Eucharisztikus Kongresszusra felkészítő egyházmegyei programsorozat következő része a Megtestesülés-templomban a leendő elsőáldozóknak.

5. Liturgikus emléknapok és ünnepek e héten: hétfőn Aquinói Szt. Tamás áldozópap és egyháztanító, csütörtökön Bosco Szt. János áldozópap emléknapja. Elsővasárnap a szentmisék végén Balázs-áldásban részesülhetnek a hívek; a fél 12-es szentmise után szentségimádásra térhetünk be 18 óráig.

6. Február 8-án, pénteken 18:00-02:00 óra között tartjuk a Debreceni Katolikus Bált a Kölcsey Központban (Hunyadi utca 1-3.). Belépőjegy 3000 Ft-ért váltható a 6 debreceni plébánián és a Püspöki Hivatalban. A 14 év alatti gyermekek részvétele ingyenes. A belépőjegy ára tartalmazza a svédasztalos vacsorát és az ital egy részét, tehát ez nem batyus bál; így sok mindent nem lehet bevinni. A bál ideje alatt büfé üzemel. A tombola bevételével a debreceni karitász munkáját támogatják, amelyre nagyobb összegű felajánlásokat is elfogadunk. Minden generációhoz tartozó testvérünk jöjjön el, és legyen részese a báli mulatozásnak!

7. A Házas hétvégés közösség szeretettel meghívja az 5 – 15 éves szentségi házasságban élő házaspárokat február 23-ra a Szent László templomba a 18 órakor kezdődő szentmisére, majd gyertyafényes vacsorára a Szent II. János Pál terembe. Szeretnének mindenkit megvendégelni, ám a terem befogadóképessége miatt kérik, hogy a párok mielőbb jelentkezzenek a plébánián. A vacsora költségeit a Házasság Hete rendezvényeinek keretében a közösség állja.

8. Zarándoklat Csíksomlyóra a pápai szentmisére május 31. – június 2. között. Indulás máj 31-én, pénteken kora reggel; érkezés jún. 2-án, vasárnap későn este.Szállás Marosfőn, félpanzióval: 45 euró, (2 éjszaka, 1 vacsora, 2 reggeli)A buszköltség létszámtól függően alakul. 50 fő esetén kb. 9000 Ft.A részletes program összeállítása még tart.Jelentkezni lehet Laczovicsné Szatmári Máriánál, tel.: 06 30 460-2303.

A honlap további használatához a sütik használatát el kell fogadni. További információ

A süti beállítások ennél a honlapnál engedélyezett a legjobb felhasználói élmény érdekében. Amennyiben a beállítás változtatása nélkül kerül sor a honlap használatára, vagy az "Elfogadás" gombra történik kattintás, azzal a felhasználó elfogadja a sütik használatát.

Bezárás