21 September, 2019 08:48

HIRDETÉSEK AZ ÉVKÖZI 25. VASÁRNAP (szept. 22.)

1. Kedden latogatásra érkezik egyházmegyénkbe Magyarország apostoli nunciusa, Michael August Blume. Csütörtökön a 7 órai szentmisét Palánki Ferenc püspök atya mutatja be az apostoli nuncius úr koncelebrálásával.

2. Pénteken 18 órakor kezdődik a Szent László Plébánián a 25 éve megalakult Keresztény Édesanyák Szent Mónika Közösségének hálaadó szentmiséje. Előtte imádkozzák a rózsafüzért. A szentmise után agapéra, beszélgetésre várják a résztvevőket a nagyterembe. Kérik, hozzon ki-ki magával valakit, aki szeretne bekapcsolódni a gyermekeinkért való imádkozás ezen közösségi lehetőségébe. Különösen várják a fiatal édesanyákat.

3. Szombaton:

— 9 órától kezdődik el a ministránsfoglalkozás az 5. teremben.

— Szintén 9:00-től a Svetits Katolikus Gimnázium játékos nyílt napjára hívják a 6. és 8. osztályos diákokat, ill. azokat is, akik szeretnének becsatlakozni az iskolába.

15 órától pedig csendes erdei gyalogtúrára hívjuk minden korosztálybeli Testvérünket a Nagyerdő egyik legszebb részére. A túra hossza 3,5 km (kb. 1 óra). Gyülekező 14.45-től a köztemető 3-as kapuja előtt.

4. Október 5-én, szombaton szüretre hívom és várom hittanos gyermekeinket, fiataljainkat testvéreiket és szüleiket Pallagra a Mezőgazdaságtudományi Kar Tangazdaságának szőlőjébe. Kijuthatnak családilag gépkocsival, autóbusszal vagy kerékpárral. A biciklisek fél 9-kor indulnak a székesegyház elől. Fél 10-kor kezdjük a szüretet. A szervezés és ebédeltetés megkönnyítése érdekében mától lehet jelentkezni a szüretre feliratkozással legkésőbb október 2-ig a hitoktatóknál, a sekrestyében vagy a plébániairodán. A résztvevők kést vagy metszőollót hozzanak magukkal.

5. Október 10–13. között rendezik meg „72 óra kompromisszum nélkül” elnevezésű, háromnapos önkéntes ifjúsági akciót. Ebben a programban a fiatalokat arra hívják, hogy együtt tegyenek másokért, környezetükért, és segítsenek ott, ahol szükség van rájuk. A résztvenni akaró fiatalok erre jelentkezhetnek mátólfeliratkozássala sekrestyében vagy a plébániairodán.

6. E hét liturgikus emléknapjai – hétfőn: Pietrelcinai Szt. Pió áldozópap, kedden: Szt. Gellért püspök és vértanú ünnepe; pénteken: Páli Szt. Vince áldozópap emléknapja, Mához egy hétre lesz SZENTÍRÁS VASÁRNAPJA.

Mentes a vírusoktól. www.avast.com

A honlap további használatához a sütik használatát el kell fogadni. További információ

A süti beállítások ennél a honlapnál engedélyezett a legjobb felhasználói élmény érdekében. Amennyiben a beállítás változtatása nélkül kerül sor a honlap használatára, vagy az "Elfogadás" gombra történik kattintás, azzal a felhasználó elfogadja a sütik használatát.

Bezárás