29 September, 2019 21:02

HIRDETÉSEK AZ ÉVKÖZI 26. VASÁRNAP (szept. 29.)

1. Kedden kezdetét veszi október, a rózsafüzér hónapja. Reggel 0730-kor és az esti szentmisék előtt 1730-tól imádkozzuk a rózsafüzért. Egy-egy nap az esti rózsafüzér-imádkozást vezetheti egy-egy család. A megfelelő naphoz feliratkozhatnak a sekrestyében.

Teljes búcsút nyerhet az a hívő, aki a rózsafüzért templomban vagy kápolnában, családban vagy jámbor szándékkal együttlévők közösségében elimádkozza.

2. Elsőcsütörtökön egész napos szentségimádás lesz 18 óráig.

3. Elsőpénteken, a Jézus Szíve-tisztelet napján meglátogatjuk betegeinket, akik otthonukban akarják szentgyónásukat és –áldozásukat elvégezni.

Az esti szentmise után pedig, 18:45-től, Pió atya leányai elnevezéssel hitelmélyítő találkozásra: Női Körbe hívom és várom az asszonyokat és felnőtt lányokat. Felső korhatár nincs. Az 5. teremben fogunk gyülekezni. Összejövetelünket szerény agapéval zárjuk.

4. Szombaton családi napra és szüretre hívom és várom fiataljainkat, hittanos gyermekeinket, testvéreiket és szüleiket Pallagra az Agrár Tangazdaságának szőlőjébe. Kijuthatnak családilag gépkocsival, autóbusszal vagy kerékpárral. A biciklisek fél 9-kor indulnak a székesegyház elől. Fél 10-kor kezdjük a szüretet. A szervezés és ebédeltetés megkönnyítése érdekében feliratkozással lehet jelentkezni a szüretre legkésőbb október 2-ig. A résztvevők kést vagy metszőollót hozzanak magukkal.

5. Október 10–13. között rendezik meg „72 óra kompromisszum nélkül” elnevezésű, háromnapos önkéntes ifjúsági akciót. Ebben a programban a fiatalokat arra hívják, hogy együtt tegyenek másokért, környezetükért, és segítsenek ott, ahol szükség van rájuk. A résztvenni akaró fiatalok jelentkezhetnek feliratkozássala sekrestyében vagy a plébániairodán.

6. E hét liturgikus emléknapjai hétfőn Szt. Jeromos áldozópap és egyháztanító, kedden a Gyermek Jézusról nevezett (Lisieux-i) Szt. Teréz szűz és egyháztanító, szerdán Szent Őrzőangyalok és pénteken Assisi Szent Ferenc emléknapja.

Mához egy hétre terménybetakarítási hálaadást tartunk, és 16.30-kor pedig kezdődik a homokkerti Magyarok Nagyasszonya-kápolna búcsúja.

7. 2 távolabbi hitéleti program:

Nov. 9-én 19:00-tól Szt. Erzsébet-bál lesz a Szt. József Gimnázium tornatermében. Mindenki: gyerek, fiatal és idős jöjjön el, és legyen részese a báli mulatozásnak! Becsomagolt tombolatárgyak felajánlhatók, és holnaptól leadhatók a plébánián vagy a sekrestyében!

— Dicséretes és nagyon ajánlott évente is megünnepelni a házassági évfordulókat, még inkább a kerekéves és kiemelten a 25., 50., 60., és 65. házassági évfordulót. November 23-án, szombaton este 6 órától tartjuk az idén jubiláló házaspárok szentmiséjét, akik 5-10-15-20 vagy ennél több éve kötöttek szentségi házasságot. Kérem ezeknek a házaspároknak a jelentkezését akár a sekrestyében, akár a plébániairodán.

Mentes a vírusoktól. www.avast.com

A honlap további használatához a sütik használatát el kell fogadni. További információ

A süti beállítások ennél a honlapnál engedélyezett a legjobb felhasználói élmény érdekében. Amennyiben a beállítás változtatása nélkül kerül sor a honlap használatára, vagy az "Elfogadás" gombra történik kattintás, azzal a felhasználó elfogadja a sütik használatát.

Bezárás