24 May, 2020 06:18

HIRDETÉSEK URUNK MENNYBEMENETELE FŐÜNNEPÉN (máj. 24.)

1. Liturgikus emléknapok e héten: kedden — Néri Szt. Fülöp áldozópap, pénteken — Szt. VI. Pál pápa emléknapját tartjuk.

2. Mához egy hétre lesz pünkösdvasárnap és a Magyar Hősök Emléknapja.

3. Pünkösd ünnepén „teljes búcsút nyerhet az a hívő, aki templomban vagy kápolnában áhítattal részt vesz a […] Jöjj, Szentlélek Istenünk (Veni Creator) himnusz ünnepélyes éneklésében vagy elmondásában” (A Búcsúk Kézikönyve, Búcsúengedélyek 26. 1. §. 1.)

4. A pünkösdre következő hétfőn a Boldogságos Szűz Mária, az Egyház Anyja kötelező emléknapját tartjuk. 7, fél 9 és 18 órakor lesz szentmise.

5. Hétköznap a 7-kor kezdődő szentmise továbbra is élőben követhető a Debrecen-Nyíregyházi Egyházmegye (https://www.facebook.com/dnyem/) és plébániánk facebook oldalán. Vasárnap a 11:30-kor kezdődő szentmisét továbbra is élőben közvetíti a Debrecen Televízió.

Akik ilyen módon vesznek részt szentmisén otthonaikban, éljenek a lelkiáldozás lehetőségével.

6. A szentáldozás rendje: A hívek soronként állnak fel és védőmaszkban járulnak szentáldozáshoz csak a két padtömb között. A védőtávolság megtartásánál vegyék figyelembe sárga színű távolságjelzést a padlózaton, és igazodjanak hozzá.

Mindkét kezüket — amennyire hosszan csak lehet — nyújtsák előre (ugyanígy tegyen az áldoztató pap, ill. akolitus), majd tegyenek 4-5 lépést oldalra, igazítsák a szájmaszkot az álluk alá és így vegyék magukhoz az Oltáriszentséget. Utána visszaigazított szájmaszkkal a padokat megkerülve menjenek vissza a helyükre.

7. A perselyadományokat távozáskor helyezzék a kosarakba a kijáratnál kerülve a csoportosulást. Banki átutalással is eljuttathatják perselyadományukat vagy más célú támogatásukat.

8. A távozni a szentmiséről csak a 2 mellékajtón lehet, egymástól 1,5-2m távolságban és kerülve a csoportosulást.

9. Folytassuk az imakilencedet a Szentlélekhez május 30-ig — pl. a Szentlélek-litánia elimádkozásával — pünkösdi készületként.

Mentes a vírusoktól. www.avast.com

A honlap további használatához a sütik használatát el kell fogadni. További információ

A süti beállítások ennél a honlapnál engedélyezett a legjobb felhasználói élmény érdekében. Amennyiben a beállítás változtatása nélkül kerül sor a honlap használatára, vagy az "Elfogadás" gombra történik kattintás, azzal a felhasználó elfogadja a sütik használatát.

Bezárás