17 May, 2020 08:27

HIRDETÉSEK HÚSVÉT 6. VASÁRNAP (MÁJ. 17.)

1. Ma van a Tömegtájékoztatási Világnap. Ez jó alkalom arra, hogy köszönetet mondjunk azoknak, akik a tömegtájékoztatásban úgy tevékenykednek, hogy munkájuk közben hűen érvényesítik az erkölcsi rend normáit.

„Sajátos kötelezettségei vannak mindazoknak, akik mint olvasók, nézők vagy hallgatók, személyes és szabad döntés alapján befogadják a tömegtájékoztató eszközök hatásait. A helyes választás megköveteli, hogy a befogadók egyértelműen azt részesítsék előnyben, ami erkölcsi, tudományos vagy művészi szempontból értékesebb; kerülniük kell viszont azt, ami önmaguknak lelki kárt vagy bűnre vezető alkalmat jelent, vagy másokat a rossz példával bűnbe vihet, vagy akadályozza a jó és segíti a rossz terjedését; ami többnyire megtörténik akkor, amikor megfizetik azokat, akik kizárólag gazdasági szempontok szerint használják ezeket az eszközöket” (a II. Vatikáni Zsinat INTER MIRIFICA kezdetű dekrétuma a tömegtájékoztatási eszközökről, 9.).

„A tömegtájékoztatási eszközök használatában kiemelkedő erkölcsi felelősség hárul az újságírókra, írókra, színészekre, a színházi és filmrendezőkre, gyártókra, műsorszerkesztőkre, filmkölcsönzőkre, vállalkozókra, eladókra, kritikusokra és mindazokra, akik bármilyen formában részt vesznek a közölt anyag megalkotásában és terjesztésében. Egészen nyilvánvaló, hogy mekkora a felelősségük a mai körülmények között, hiszen információs és ösztönző munkájukkal egyaránt vezethetik az emberiséget jó és rossz irányba” (a II. Vatikáni Zsinat INTER MIRIFICA kezdetű dekrétuma a tömegtájékoztatási eszközökről, 11.).

2. Liturgikus emléknapok e héten: pénteken — Casciai Szt. Rita szerzetesnő, szombaton – Boldog Apor Vilmos püspök és vértanú emléknapját tartjuk.

3. Mához egy hétre, vasárnap, lesz Urunk mennybemenetelének főünnepe.

4. Hétköznap a 7-kor kezdődő szentmise továbbra is élőben követhető a Debrecen-Nyíregyházi Egyházmegye (https://www.facebook.com/dnyem/) és plébániánk facebook oldalán.

5. Plébániairoda ügyfélfogadási rendje: Hétfőtől péntekig 09-től 17 óráig várjuk ügyintézésre a Kedves Testvéreket.

6. A személyi jövedelemadó bevallásának időszakában az 1%-os rendelkezésekre hívjuk fel Testvéreink figyelmét. A technikai számra vonatkozó előző évi rendelkezés (0011 – Magyar Katolikus Egyház) visszavonásig érvényben van, a második 1%-ról viszont minden évben újra kell nyilatkoznunk.

7. A szentáldozás rendje: A hívek soronként állnak fel és védőmaszkban járulnak szentáldozáshoz csak a két padtömb között. A védőtávolság megtartásánál vegyék figyelembe sárga színű távolságjelzést a padlózaton, és igazodjanak hozzá.

Mindkét kezüket — amennyire hosszan csak lehet — nyújtsák előre (ugyanígy tegyen az áldoztató pap, ill. akolitus), majd tegyenek 4-5 lépést oldalra, igazítsák a szájmaszkot az álluk alá és így vegyék magukhoz az Oltáriszentséget. Utána visszaigazított szájmaszkkal a padokat megkerülve menjenek vissza a helyükre.

8. A perselyadományokat távozáskor helyezzék a kosarakba a kijáratnál kerülve a csoportosulást. Banki átutalással is eljuttathatják perselyadományukat vagy más célú támogatásukat.

9. A távozni a szentmiséről csak a 2 mellékajtón lehet, egymástól 1,5-2m távolságban és kerülve a csoportosulást.

10. Péntektől, május 22-től 30-ig tartsunk imakilencedet — a Szentlélek-litánia elimádkozásával — a Szentlélekhez pünkösdi készületként!

Mentes a vírusoktól. www.avast.com

A honlap további használatához a sütik használatát el kell fogadni. További információ

A süti beállítások ennél a honlapnál engedélyezett a legjobb felhasználói élmény érdekében. Amennyiben a beállítás változtatása nélkül kerül sor a honlap használatára, vagy az "Elfogadás" gombra történik kattintás, azzal a felhasználó elfogadja a sütik használatát.

Bezárás