9 May, 2020 20:29

HIRDETÉSEK HÚSVÉT 5. VASÁRNAP (május 10.)

1. Csütörtökön lesz az imádság, a böjt és az emberiségért végzett könyörgés napja. Az Emberi Testvériség Bizottsága kezdeményezésének és Ferenc pápa kérésének megfelelően a Pápai Tanács május 14-re imanapot hirdet, amely a fertőzésveszély elkerülése érdekében nem nyilvános rendezvény lesz. Csatlakozzunk mindnyájan ehhez a felhíváshoz.

2. Liturgikus emléknapok e héten: szerdán – a Fatimai Boldogságos Szűz Mária, szombaton – Nepomuki Szt. János áldozópap és vértanú emléknapját tartjuk.

3. Mához egyhétre lesz a Tömegtájékoztatási Világnap.

4. Májusban, Szűz Anyánknak szentelt hónapban, az esti szentmisék előtt fél 6-tól énekeljük a lorétói litániát. Legyen gondunk arra, hogy ezzel otthon családilag is köszöntsük a Boldogságos Szűz Máriát. A litánia a Hozsanna imakönyvben énekes formában is megtalálható.

5. Hétköznap a 7-kor kezdődő szentmise továbbra is élőben követhető a Debrecen-Nyíregyházi

Egyházmegye (https://www.facebook.com/dnyem/) és plébániánk facebook oldalán.

6. Plébániairoda ügyfélfogadási rendje: Hétfőtől péntekig 09-13 óra között várjuk ügyintézésre a plébániairodán. 13 órától vagy a 30/619-6861 vagy 30/533-0123 vagy az 536-652-es telefonon vagy a szentannapl. e-mailen vagyunk elérhetők. Megértésüket köszönöm!

7. A személyi jövedelemadó bevallásának időszakában az 1%-os rendelkezésekre hívjuk fel Testvéreink figyelmét. A technikai számra vonatkozó előző évi rendelkezés (0011 – Magyar Katolikus Egyház) visszavonásig érvényben van, a második 1%-ról viszont minden évben újra kell nyilatkoznunk.

8. A szentáldozás rendje: A hívek soronként állnak fel és védőmaszkban járulnak szentáldozáshoz csak a két padtömb között. A védőtávolság megtartásánál vegyék figyelembe sárga színű távolságjelzést a padlózaton, és hozzá igazodjanak.

Mindkét kezüket — amennyire hosszan csak lehet — nyújtsák előre (ugyanígy tegyen az áldoztató pap, ill. akolitus), majd tegyenek 4-5 lépést oldalra, igazítsák a szájmaszkot az álluk alá és így vegyék magukhoz az Oltáriszentséget. Utána visszaigazított szájmaszkkal a padokat megkerülve menjenek vissza a helyükre.

9. A perselyadományokat távozáskor helyezzék a kosarakba a kijáratnál kerülve a csoportosulást. Banki átutalással is eljuttathatják perselyadományukat vagy más célú támogatásukat.

10. A távozás a szentmiséről az áldozás rendjének megfelelően sorban történik, csak a 2 mellékajtón, egymástól 1,5-2m távolságban és kerülve a csoportosulást.

Mentes a vírusoktól. www.avast.com

A honlap további használatához a sütik használatát el kell fogadni. További információ

A süti beállítások ennél a honlapnál engedélyezett a legjobb felhasználói élmény érdekében. Amennyiben a beállítás változtatása nélkül kerül sor a honlap használatára, vagy az "Elfogadás" gombra történik kattintás, azzal a felhasználó elfogadja a sütik használatát.

Bezárás