2 May, 2020 20:59

HIRDETÉSEK HÚSVÉT 4. VASÁRNAP (MÁJUS 3.)

 1. Ma Jó Pásztor-vasárnapján könyörgőnapot tartunk papi hivatásokért. Azok a fiatalok, akik Isten papságra hívó szavát felismerték önmagukban, és a Debrecen- Nyíregyházi Egyházmegyében szeretnének papként szolgálni, küldjék be jelentkezésüket május 31-ig a Püspöki Hivatalba. Bővebb tájékoztatást a lelkiatyáktól kérhetnek.

Ma 15 és 19 óra között egyénileg csendes szentségimádásra bárki betérhet templomunkba.

Ezen a napon, május első vasárnapján ünnepeljük Anyák napját. Szeretettel köszöntjük az édesanyákat. Illesse őket hálás köszönet áldozatos édesanyaságuk megannyi szépségéért és jóságáért. Kedves szavakkal, virággal vagy verssel köszönjük meg édesanyánk fáradozását. Igyekezzünk emlékezetessé tenni ezt a szép ünnepet, hiszen ki tudja, meddig lehetünk hálásak édesanyánknak gondoskodó szeretetéért.

 1. Holnaptól, május 4-től minden szentmisét hétköznap és vasárnap újra a hívek jelenlétében tartunk.

Hétköznap a 7-kor kezdődő szentmise továbbra is élőben követhető a Debrecen-Nyíregyházi

Egyházmegye (https://www.facebook.com/dnyem/) és plébániánk facebook oldalán.

 1. Csütörtökön 07:45-től 18 óráig egész napos szentségimádást tartunk, amelyen ki-ki egyénileg vehet részt.
 2. Liturgikus emléknapok e héten: szerdán – a Fatimai Boldogságos Szűz Mária, szombaton – Nepomuki Szt. János áldozópap és vértanú emléknapját tartjuk.
 3. Májusban, Szűz Anyánknak szentelt hónapban, az esti szentmisék előtt fél 6-tól énekeljük a lorétói litániát. Legyen gondunk arra, hogy ezzel otthon családilag is köszöntsük a Boldogságos Szűz Máriát. A litánia a Hozsanna imakönyvben énekes formában is megtalálható.
 4. Plébániairoda ügyfélfogadási rendje: Hétfőtől péntekig 09-13 óra között várjuk ügyintézésre a plébániairodán. 13 órától vagy a 30/619-6861 vagy 30/533-0123 vagy az 536-652-es telefonon vagy a szentannapl.@gmail.com e-mailen vagyunk elérhetők. Megértésüket köszönöm!
 5. A személyi jövedelemadó bevallásának időszakában az 1%-os rendelkezésekre hívjuk fel Testvéreink figyelmét. A technikai számra vonatkozó előző évi rendelkezés (0011 – Magyar Katolikus Egyház) visszavonásig érvényben van, a második 1%-ról viszont minden évben újra kell nyilatkoznunk.

 

Tájékoztatás a liturgikus és hiteléti korlátozások részleges feloldásáról május 04., hétfőtől

 

 1. Székesegyházunkat nyitva tartjuk hétköznap30 és 19 óra, vasárnap 6.30 és 13 óra, majd 15 és 19 óra között. A szenteltvíztartók használatát mellőzük továbbra is.
 2. Székesegyházunk miserendje hétköznap: 7 és 18 óra, szerdán és pénteken még 8 órakor is. Vasárnap: 7, 8.30, 10, 11.30, 16.30 és 18 óra.
 3. Beteg és idős híveinket arra kérem, hogy önmaguk és mások védelmében még ne jöjjenek templomi közösségbe. Ők továbbra is a TV- és online közvetítéseken keresztül vegyenek részt szentmisén, és végezzenek lelki szentáldozást. Otthonuk legyen még templomuk.
 • Egy-egy szentmise résztvevőinek létszáma nem haladhatja meg a 130 főt. A szentmisén résztvevők sorszámot fognak kapni. Ha elérjük ezt a maximális létszámot, akkor már nem engedhetünk be senkit. A sorszámot távozáskor a kijáratnál kell egy dobozba dobni.
 1. A gondjainkra bízottakért érzett felelősségtől vezérelve kérem, ki-ki az adott korcsoporthoz tartozása szerint vegyen részt a szentmisén az alábbi beosztás szerint:
 • A 7, 8.30 és 16.30 órai szentmisére jöjjenek a 60 év fölöttiek és velük jövő kísérőik családjukból.
 • A 10, 11.30 és 18 órai szentmisére jöjjenek a 60 év alattiak.
 1. A szentmise egész idején minden résztvevő köteles:
 • érkezéskor csak a főbejáratot, távozáskor pedig a 2 mellékajtót használni (a kiírás szerint);
 • a szájat és orrot eltakaró védőmaszkot (sálat) viselni (a miséző papot és a kántort kivéve);
 • templomba érkezéskor kézfertőtlenítésre vagy a magával hozott, vagy a templom bejáratánál kihelyezett fertőtlenítőszer használatával;
 • egymástól 1,5-2m védőtávolságban a helyrevezető segítők iránymutatásával úgy elhelyezkedni, hogy csak minden második padban vagy széksorban max. 3 fő foglalhat helyet, kivéve az egy háztartásban élő családtagok (ők ülhetnek egymás mellett). Most nincs lehetőség szabad helyválasztásra vagy –cserére.
 • A szentmiséken továbbra is el kell hagyni a békeköszöntést kézfogással.
 • A nyelvre és a két szín alatti áldoztatás továbbra sem engedélyezett.
 • A kézbe áldoztatás rendje: Az áldoztatás megkezdése előtt kézfertőtlenítést végez a miséző pap, ill. az áldoztatásban segítő akolitus.

A hívek soronként állnak fel, egymástól 1,5-2m távolságot tartanak és védőmaszkban járulnak szentáldozáshoz a két padtömb között. Mindkét kezüket — amennyire hosszan csak lehet — nyújtsák előre (ugyanígy tegyen az áldoztató pap, ill. akolitus), majd tegyenek néhány lépést oldalra, igazítsák a szájmaszkot az álluk alá és így vegyék magukhoz az Oltáriszentséget. Utána visszaigazított szájmaszkkal a padokat megkerülve menjenek vissza a helyükre.

 • A perselyadományokat távozáskor helyezzék a kosarakba a kijáratnál kerülve a csoportosulást. Banki átutalással is eljuttathatják perselyadományukat vagy máscélú támogatásukat.
 • A távozás a szentmiséről az áldozás rendjének megfelelően sorban történik, csak a 2 mellékajtón, egymástól 1,5-2m távolságban és kerülve a csoportosulást.
 1. Egyházmegyénkben a korábban megadott felmentés a vasárnapi szentmisén való részvétel kötelezettsége alól továbbra is érvényben marad főleg a magas járványkockázati korosztályba tartozó hívek védelmében.

Továbbra is érvényben marad az általános feloldozás gyakorlata. Emellett végezhetik a hívek szentgyónásukat kézfertőtlenítés után és védőmaszkban a gyóntatószék helyett a 7., 6 és az 5. teremben. Minden szentmise előtt egy fél órával kezdődik a gyóntatás, és tart addig, amíg szükségeltetik.

 1. Gyermekkeresztelés tartható a megkövetelt egészségügyi távolság és a szükséges higiénés előírások leggondosabb követésével.
 2. Az elsőáldozás megtartását a járvány megszűnése utáni időszakra tervezzük.
 3. Az esketés végezhető a szentmisékre vonatkozó előírások betartásával.
 • Halálveszélyben a betegellátás tekintetében mindenben követjük az állami járványügyi előírásokat.
 • A temetést egyszerű formában és röviden végezzük a sírnál, a ravatalozó mellőzésével.
 • Pappal vagy pap nélkül vezetett minden templomi közösségi imádságon (rózsafüzér, litánia és szentségimádás) részt vehetnek híveink a megkövetelt egészségügyi távolság és a szükséges higiénés előírások leggondosabb betartásával.
 • Kérem a hozzánk tartozó Kedves Híveket, hogy a lehető legszélesebb körben hívják fel hittestvéreink figyelmét ezekre a változásokra.
 • Köszönöm mindenkinek az eddigi helytállását, a járvány leküzdése érdekében kifejtett erőfeszítéseit, reményőrző és vigasznyújtó szavait és gesztusait ebben a nehéz helyzetben, de kegyelmi időben. Csak együtt vagyunk képesek úrrá lenni a járvány minden kihívásán.

Ennek eléréséért gyermeki bizalommal és teljes reménységgel esedezzünk továbbra is az élő Istenhez egyéni és közösségi imáinkban a járvány megszűnéséért és minden érintettjéért.

 • Tevékeny és találékony testvéri gondossággal gyakoroljuk továbbra is a nagylelkűség erényét és figyeljünk egymásra, de főleg segítségre szoruló, beteg és idős testvéreinkre!

A honlap további használatához a sütik használatát el kell fogadni. További információ

A süti beállítások ennél a honlapnál engedélyezett a legjobb felhasználói élmény érdekében. Amennyiben a beállítás változtatása nélkül kerül sor a honlap használatára, vagy az "Elfogadás" gombra történik kattintás, azzal a felhasználó elfogadja a sütik használatát.

Bezárás