31 May, 2020 08:49

HIRDETÉSEK PÜNKÖSD ÜNNEPÉN és a Magyar Hősök Emléknapján (máj. 31.)

1. Ma a Szent Efrém Férfikar énekel 16 órától a Szent Anna-székesegyház előtt.

2. Ma „teljes búcsút nyerhet az a hívő, aki templomban vagy kápolnában áhítattal részt vesz a […] Jöjj, Szentlélek Istenünk (Veni Creator) himnusz ünnepélyes éneklésében vagy elmondásában” (A Búcsúk Kézikönyve, Búcsúengedélyek 26. 1. §. 1.)

3. Ma befejeződik a húsvéti idő, és megkezdődik az évközi idő húsvét utáni része. Holnaptól a Mennynek királyné asszonya húsvéti antifóna helyett újra imádkozzuk az Úr Angyalát naponta 3X.

4. Holnap, a Boldogságos Szűz Mária, az Egyház Anyja emléknapját tartjuk. 7-kor, fél 9-kor és 18 órakor lesz szentmise.

5. Szerdán 10 órától folytatódik a 7. teremben az Idősek Akadémiája. Hívom és várom az időseket, hogy velük egykorú emberek derűs társaságában töltsenek el 1-2 tartalmas délelőtti órát.

6. Csütörtökön a trianoni országcsonkítás 100. évfordulóján16 óra 30 perckor 100 másodpercig fognak szólni a harangok országszerte. Aki a harangszót hallja, könyörögjön nemzetünkért határainkon innen és túl, valamint Közép-Európa összes népéért, hogy békében, szeretetben és alkotó együttműködésben építhessük közös jövőnket.

7. Pénteken, június 5-én, lesz székesegyházunk felszentelésének 274. évfordulója. E nap főünnepünk és egyházközségünk szentségimádási napja. A 8 órai szentmise után egész napos szentségimádást tartunk. Ennek okával elsőcsütörtökön nem lesz szentségimádás. Minél többen térjünk be szentségimádásra! Egy-egy szentségimádási óra megtartására ketten-hárman összefogva feliratkozhatnak a sekrestyében. 17-kor kezdjük a szentségimádási órát papi hivatásokért.

8. Ez a péntek egyben a Jézus Szíve-tisztelet napja. Folytatjuk a Jézus Szíve-nagykilencedet, és meglátogatjuk az elsőpénteki betegeket. 17:30-kor énekeljük a Jézus szíve litániát.

9. Liturgikus emléknapok e héten: szerdán — Lwanga Szt. Károly és társai, ugandai vértanúk emléknapja; csütörtökön — a mi Urunk, Jézus Krisztus, az örök Főpap ünnepe.

10. Mához egy hétre ünnepeljük Szentháromság vasárnapját. A 11:30-kor kezdődő szentmisét továbbra is élőben közvetíti a Debrecen Televízió. Akik ilyen módon vesznek részt szentmisén otthonaikban, éljenek a lelkiáldozás lehetőségével.

A hétköznapi miseközvetítések befejeződtek.

11. Minden katolikus háztartásban legyen Debreceni Katolikus Figyelő! Ezzel a mottóval elvihető egyházközségünk pünkösdi kiadványa az újságospolcról 100 Ft-os (önköltségi) áron. Gondoljunk azokra is, akiknek kedvében járhatunk azzal, ha ők is kézbe vehetik a Figyelő egy példányát. Köszönetet mondok mindazoknak, akik írásaikkal és háttérmunkájukkal kivették részüket e legújabb szám megjelentetéséből.

12. Nyári Napközis Táborba hívom az óvodásokat és alsó tagozatos gyermekeket június 22-től 26-ig a plébániára. Reggel fél 8-tól tudjuk fogadni a gyermekeket, és 16:30-ig biztosítunk felügyeletet. A résztvevők minden nap tízórait, ebédet és uzsonnát kapnak. Részvételi díj: személyenként 5000 Ft. Jelentkezési határidő: június 18. Jelentkezni lehet egyházközségünk honlapján vagy facebook oldalán a jelentkezes.sza elektronikus postacímen.

13. A perselyadományokat távozáskor helyezzék a kosarakba a kijáratnál, kerülve a csoportosulást. Banki átutalással is eljuttathatják perselyadományukat vagy más célú támogatásukat.

14. Távozni a szentmiséről csak a 2 mellékajtón lehet, egymástól 1,5-2m távolságban és kerülve a csoportosulást.

A honlap további használatához a sütik használatát el kell fogadni. További információ

A süti beállítások ennél a honlapnál engedélyezett a legjobb felhasználói élmény érdekében. Amennyiben a beállítás változtatása nélkül kerül sor a honlap használatára, vagy az "Elfogadás" gombra történik kattintás, azzal a felhasználó elfogadja a sütik használatát.

Bezárás