7 June, 2020 19:39

HIRDETÉSEK SZENTHÁROMSÁG VASÁRNAPJÁN (JÚNIUS 7.)

1. Ma a fél 12 órai szentmise után szentségimádást tartunk 16:30-ig.

2. Szerdán a 8 órai szentmise után folytatódik a 7. teremben a Mária Légió imaórája, amelyre várnak minden érdeklődőt szeretettel.

3. Pénteken az esti szentmise után, 18:45-től férfikörbe várom egyházközségünk férfiait. Összejövetelünket az 5. teremben tartjuk. Szeretettel várjuk a csoporthoz csatlakozni akaró férfitestvéreinket!

4. Liturgikus emléknapok e héten: csütörtökön Szt. Barnabás apostol és szombaton Páduai Szt. Antal áldozópap és egyháztanító emléknapja.

5. Mához egy hétre lesz Krisztus Szent Teste és Vére — Úrnapja ünnepe. Az úrnapi körmenet elmarad, hiszen a járványveszély még nem múlt el. Úrnapján minden szentmise végén tartunk rövid szentségimádást. Ezen a napon, június 14-én, már nem tartunk szentmisét vasárnap délután fél 5-kor.

6. A vasárnapi 11:30-kor kezdődő szentmisét továbbra is élőben közvetíti a Debrecen Televízió. Akik ilyen módon vesznek részt szentmisén otthonaikban, éljenek a lelkiáldozás lehetőségével.

7. Palánki Ferenc püspök atya június 14-i hatállyal visszavonja afelmentést a vasárnapi szentmisén való részvétel kötelezettsége alól és az általános feloldozás megadását.

Tudatosítsuk újra és segítsünk tudatosítani családtagjainkban és ismerőseinkben, hogy „a vasárnapi szentmise megalapozza és erősíti az egész keresztény életet. Ezért a híveknek részt kell venniük az szentmisén vasárnap és parancsolt ünnepen, hacsak komoly okuk nincs rá, hogy elmaradjanak. Akik szándékosan nem tesznek eleget e kötelezettségüknek, súlyos bűnt követnek el” (KEK 2181).

Ha valakinek súlyos okból — pl. kisgyermek ellátása, otthoni betegápolás, betegség vagy egészségveszélyeztetés járvány idején, vagy olyan munkavégzés, amelynek idejét a munkavállaló nem választhatja meg szabadon — lehetetlenné válik részvétele vasárnap a szentmisén, akkor igen ajánlatos, hogy helyette töltsön kellő időt imádsággal, a Szentírás olvasásával egyénileg vagy a családban, illetve az online és a közszolgálati televízióban elérhető miseközvetítésbe áhítatos lélekkel kapcsolódjon be, és végezzen lelki áldozást.

8. Templomunkban továbbra is kötelező a szájat és orrot eltakaró védőmaszk vagy kendő viselése és a kézfertőtlenítés.

9. Minden katolikus háztartásban legyen Debreceni Katolikus Figyelő! Ezzel a mottóval elvihető egyházközségünk pünkösdi kiadványa az újságospolcról 100 Ft-os (önköltségi) áron.

10. Nyári Napközis Táborba hívom az óvodásokat és alsó tagozatos gyermekeket június 22-től 26-ig a plébániára. Reggel fél 8-tól tudjuk fogadni a gyermekeket, és 16:30-ig biztosítunk felügyeletet. A résztvevők minden nap tízórait, ebédet és uzsonnát kapnak. Részvételi díj: személyenként 5000 Ft. Jelentkezési határidő: június 18. Jelentkezni lehet egyházközségünk honlapján vagy facebook oldalán a jelentkezes.sza elektronikus postacímen.

11. A perselyadományokat távozáskor helyezzék a kosarakba a kijáratnál, kerülve a csoportosulást. Banki átutalással is eljuttathatják perselyadományukat vagy más célú támogatásukat.

12. Távozni a szentmiséről csak a 2 mellékajtón lehet, egymástól 1,5-2m távolságban és kerülve a csoportosulást.

Mentes a vírusoktól. www.avast.com

A honlap további használatához a sütik használatát el kell fogadni. További információ

A süti beállítások ennél a honlapnál engedélyezett a legjobb felhasználói élmény érdekében. Amennyiben a beállítás változtatása nélkül kerül sor a honlap használatára, vagy az "Elfogadás" gombra történik kattintás, azzal a felhasználó elfogadja a sütik használatát.

Bezárás