14 June, 2020 09:13

HIRDETÉSEK ÚRNAPJÁN (JÚN. 14.)

1. Ma van az Oltáriszentség ünnepe. Az úrnapi körmenet elmarad, hiszen a járványveszély még nem múlt el. Minden szentmise végén részt vehetünk rövid szentségimádáson. Mamár nem tartunk szentmisét délután fél 5-kor.

2. A mai naptól már nincsfelmentés a vasárnapi szentmisén való részvétel kötelezettsége alól azoknak, akiknek egészségi állapota megengedi, hogy szentmisén részt vegyenek. „Akik szándékosan nem tesznek eleget e kötelezettségüknek, súlyos bűnt követnek el” (KEK 2181).

3. Liturgikus emléknapok e héten: hétfőn lesz Árpád-házi Boldog Jolán szerzetesnő emléknapja. Pénteken tartjuk Jézus Szent Szívének főünnepét. 17:30-kor énekeljük a Jézus szíve litániát. Teljes búcsút nyerhet az a hívő, aki Jézus Szentséges Szívének ünnepén nyilvánosan elimádkozza az Urunk Jézus! Az emberi nem Megváltója… kezdetű engesztelő imádságot. Szombaton lesz a Boldogságos Szűz Mária Szeplőtelen Szíve emléknapja.

4. A vasárnapi 11:30-kor kezdődő szentmisét továbbra is élőben közvetíti a Debrecen Televízió. Akik ilyen módon vesznek részt szentmisén otthonaikban, éljenek a lelkiáldozás lehetőségével.

5. Templomunkban továbbra is kötelező a szájat és orrot eltakaró védőmaszk vagy kendő viselése és a kézfertőtlenítés.

6. Megjelent a Debreceni Katolikus Figyelő különszáma egyházközségünk Mária-légiós lelkiségi mozgalmának dokumentációjával. Különösképpen ajánljuk azon híveinknek, akiknek családjából voltak és vannak Mária-légiósok. A különszám elvihető a sekrestyéből.

7. A Nyári Napközis Táborba június 22-től 26-ig még lehet jelentkezni június 18-ig egyházközségünk honlapján vagy facebook oldalán a jelentkezes.sza elektronikus postacímen. Részvételi díj: személyenként 5000 Ft.

8. Mához egy hétre indul a szeptember 1-ig tartó ministránsverseny a nyári vakációban. Ha valaki nem nálunk, hanem máshol ministrálna, akkor kérje ennek igazolását írásban az ottani miséző atyától. A legszorgalmasabb ministránsok jutalomkiránduláson vesznek részt.

9. Június 27-én, Szent László király, egyházmegyénk védőszentjének főünnepén a Megtestesülés-templomban a 10 órakor kezdődő szentmisében püspök atya áldozópappá szenteli Máté Péter és Szidor János diakónusokat, és diakónussá Halász István akolitust.

10. A perselyadományokat távozáskor helyezzék a kosarakba a kijáratnál, kerülve a csoportosulást. Banki átutalással is eljuttathatják perselyadományukat vagy más célú támogatásukat.

11. Távozni a szentmiséről csak a 2 mellékajtón lehet, egymástól 1,5-2m távolságban és kerülve a csoportosulást.

Mentes a vírusoktól. www.avast.com

A honlap további használatához a sütik használatát el kell fogadni. További információ

A süti beállítások ennél a honlapnál engedélyezett a legjobb felhasználói élmény érdekében. Amennyiben a beállítás változtatása nélkül kerül sor a honlap használatára, vagy az "Elfogadás" gombra történik kattintás, azzal a felhasználó elfogadja a sütik használatát.

Bezárás