21 June, 2020 08:31

HIRDETÉSEK AZ ÉVKÖZI 12. VASÁRNAP (JÚNIUS 21.)

1. Ma indul a szeptember 1-ig tartó ministránsverseny a nyári vakációban. Ha valaki nem nálunk, hanem máshol ministrálna, akkor kérje ennek igazolását írásban az ottani miséző atyától. A legszorgalmasabb ministránsok jutalomkiránduláson vesznek részt.

2. Hétfőn kezdetét veszi a péntekig tartó napközis tábor a gyermekek részvételével.

3. Liturgikus emléknapok e héten: szerdán lesz Keresztelő Szt. János születésének főünnepe. Szombaton, Szent László király, egyházmegyénk védőszentjének főünnepén a Megtestesülés-templomban a 10 órakor kezdődő szentmisében püspök atya áldozópappá szenteli Máté Péter és Szidor János diakónusokat, és diakónussá Halász István akolitust. Foglaljuk imáinkba a szentelendőket! A Debrecen Televízió élőben közvetíti a papszentelést.

4. Mához egy hétre (jún. 28.) a 11:30-kor kezdődő szentmisében megemlékezünk az ÖRÖM-HÍR egyházmegyei magazin útjára indításának 15. évfordulójáról, és hálát adunk érte.

5. A vasárnapi továbbra is élőben közvetíti a Debrecen Televízió. Akik ilyen módon vesznek részt szentmisén otthonaikban, éljenek a lelkiáldozás lehetőségével.

6. A járványügyi korlátozások mai hatállyal történő enyhítéséről egyházmegyénk templomaiban:

— A másfél méteres védőtávolság betartása már nem kötelező.

— A keresztség és a betegek szentségének kiszolgáltatása végezhető a járvány kitörését megelőző (szokott) módon.

— A temetés szertartása végezhető a járvány kitörését megelőző szokott módon.

Továbbra is szükséges:

a szájat és orrot eltakaró védőmaszk vagy kendő viselése, a kézfertőtlenítés, a kézfogással történő békeköszöntés mellőzése, a kézbe áldoztatás és a perselyadományok távozáskor történő kosarakba helyezése a kijáratnál.

A szenteltvíztartók továbbra is üresen maradnak.

A gyóntatást a gyóntatószék helyett továbbra is az 5., 6. és a 7. teremben végezzük. Minden szentmise előtt egy fél órával kezdődik a gyóntatás.

7. Ministránstábor lesz fiúknak a Szent József Kollégiumban augusztus 3-tól 7-ig (hétfő reggeltől, péntek ebédig). Alsó korhatár betöltött 8 év. Önrészük: 5000 Ft. A tábor teljes költségéhez szükséges fennmaradó részösszeget jutalomként kapják szolgálatukért.

Mentes a vírusoktól. www.avast.com

A honlap további használatához a sütik használatát el kell fogadni. További információ

A süti beállítások ennél a honlapnál engedélyezett a legjobb felhasználói élmény érdekében. Amennyiben a beállítás változtatása nélkül kerül sor a honlap használatára, vagy az "Elfogadás" gombra történik kattintás, azzal a felhasználó elfogadja a sütik használatát.

Bezárás