6 April, 2021 10:41

HIRDETÉSEK HÚSVÉTVASÁRNAP (ÁPR. 4.)

1. A bűnt és halált legyőző Úr iránti bizalmat növelő, életújító és kegyelemgyarapító szent Húsvétban részesítse e hirdetés minden kedves olvasóját az értünk megfeszített és feltámadt Jézus Krisztus! Alleluja! Alleluja!

2. Mától kezdetét veszi Húsvét nyolcada, azaz egy héten át kiváltságos módon ünnepeljük Húsvétot.

3. Mától Pünkösddel bezárólag az Úrangyala ima idején a Mennynek Királyné Asszonya (Regina coeli) húsvéti Mária-antifónát énekeljük. Legyen gondunk arra, hogy a szövegét dallamával együtt tanuljuk meg a Hozsanna imakönyvből, és énekeljük vagy imádkozzuk egyénileg vagy családilag.

4. Folytassuk a nagypénteken megkezdett Isteni Irgalmasság-kilencedet és Húsvét nyolcadának (fényeshét) szombatján fejezzük be.

5. Csütörtökön 07:45-től 18 óráig egész napos szentségimádást tartottunk, amelyen ki-ki egyénileg vehet részt. 17-kor lesz a szentségimádási óra a papi hivatásokért.

6. Mához egy hétre (ápr. 11.) ünnepeljük az ISTENI IRGALMASSÁG VASÁRNAPJÁT. Ezen a napon teljes búcsú nyerhető a szokásos feltételekkel. 15 órakor, az irgalmasság órájában imádkozzuk el az Isteni Irgalmasság rózsafüzérét.

7. Minden szentmisét hétköznap 7:00 és 18:00 órakor a hívek jelenléte nélkül megtartunk. Hétköznap a 7-kor és vasárnap a 11:30-kor kezdődő szentmise élőben követhető a Debrecen-Nyíregyházi Egyházmegye you tube csatornája. A szentmiséken ilyen módon résztvevő hívek éljenek a lelki áldozás lehetőségével.

8. A gyóntatásról: a hívek a járványveszély idején nem kötelesek eljönni gyónni. Tekintettel a fennálló járványügyi helyzetre szünetel a szentgyónás szokott módja. Amikor a gyónni akaró hívő abban a fájdalmas helyzetben van, hogy nem járulhat a bűnbocsánat szentségéhez, mert ez fizikailag lehetetlen, indítsa föl magában a tökéletes bánatot, hogy Isten bocsánatát elnyerje. A Katolikus Egyház Katekizmusának 1452. pontja alapján: „Azt a bűnbánatot, amely a mindennél jobban szeretett Isten iránti szeretetből fakad, tökéletes bánatnak (a szeretet bánatának) nevezzük. Ez a bánat eltörli a bocsánatos bűnöket; sőt elnyeri a halálos bűnök bocsánatát is, ha együtt jár azzal a szilárd elhatározással, hogy a bűnbánó, mihelyt alkalma nyílik, szentségi gyónáshoz járul.”

9. Templomunkat nyitva tartjuk, hogy a hívek egyénileg betérhessenek imádkozni és szentséglátogatásra hétköznap 8:00-18.00 óra között, vasárnap 15 és 19 óra között. A hétköznapi és vasárnapi szentmisék idején templomunk zárva van.

10. Miseszándék — akár családi évfordulóhoz kapcsolódóan élőkért vagy holtakért, ill. valamely hittitok vagy szent tiszteletére — előjegyzése kérhető személyesen vagy telefonon a plébániairodán hétköznap 09-17 óra között. Többen már hónapokkal előre kérték ennek előjegyzését. A szentmisét az előjegyeztető szándékára személyes részvétele nélkül is elvégezzük a kért napon.

11. Minden katolikus háztartásból terjedjen az ÖRÖM-HÍR! Ezzel a mottóval vigyék magukkal az újságos polcról 400 Ft-os áron egyházmegyénk folyóiratának húsvéti számát. Gondoljunk azokra is, akiknek kedvében járhatunk azzal, ha ők is kézbe vehetik az Öröm-Hír legújabb számát.

Mentes a vírusoktól. www.avast.com

A honlap további használatához a sütik használatát el kell fogadni. További információ

A süti beállítások ennél a honlapnál engedélyezett a legjobb felhasználói élmény érdekében. Amennyiben a beállítás változtatása nélkül kerül sor a honlap használatára, vagy az "Elfogadás" gombra történik kattintás, azzal a felhasználó elfogadja a sütik használatát.

Bezárás