27 March, 2021 22:16

HIRDETÉSEK VIRÁGVASÁRNAP (március 28.)

1. Ma ünnepeljük Virágvasárnapot, Urunk bevonulását Jeruzsálembe, az Úr szenvedésének vasárnapját. Ezzel a vasárnappal kezdetét veszi a nagyhét. Urunk Jeruzsálembe történt bevonulásának emlékezetét a templomon belül tartjuk a nép részvétele nélkül.

Ma, nagyhétfőn és nagykedden, március 28-29-30-án, 18 órától kezdődik Dr. Martos Levente Balázs, a budapesti Központi Szeminárium rektorának, a Pápai Biblikus Bizottság tagjának online nagyböjti elmélkedéssorozata egyházmegyénk You Tube csatornáján. Akinek van rá lehetősége, kérem, mindhárom este kapcsolódjon be.

2. A járványügyi korlátozások miatt továbbra sincs lehetőség közös imádságra templomainkban.

Tekintettel a rendkívüli járványügyi helyzetre szünetel a szentgyónás szokott módja. Amikor a gyónni akaró hívő abban a fájdalmas helyzetben van, hogy nem járulhat a bűnbocsánat szentségéhez, mert ez fizikailag lehetetlen, indítsa föl magában a tökéletes bánatot, hogy Isten bocsánatát elnyerje.

3. Nagyhétfőtől Nagyszerdával bezárólag a reggelente 7 órától a szentmise élőben követhető egyházmegyénk YouTube-csatornáján.

4. Nagycsütörtökön 18 órakor kezdődik a szentmise az utolsó vacsora emlékére.

5. Nagypénteken

· Szigorú böjtöt tartunk, vagyis háromszor étkezünk, egyszer lakunk jól és nem eszünk húst. A hústilalom 14 év felett, a szigorú böjt 18-60 éves kor között kötelezi azokat a katolikusokat, akiknek betegségük okán nincs étrendi korlátozás.

· 14:30-tól a pandémia-keresztutat. Utána pedig az Isteni Irgalmasság rózsafüzérét imádkozzuk kilencedet. Az Isteni Irgalmasság kilencedet Húsvét 1. hetének szombatján fejezzük be. Minél többen tartsuk ezt a kilencedet családjainkban.

· 18 órakor ünnepeljük Urunk szenvedését.

· A szentsírt a Szent Antal-szobornál állítjuk fel, amelynek egyéni LÁTOGATÁSÁRA 15 és 18 óra között betérhetünk székesegyházunkba. A nagypénteki és nagyszombati SZENTSÍRŐRZÉS egy-egy órájához bátran feliratkozhatnak a sekrestyében.

6. Nagyszombaton

· egyéni SZENTSÍRLÁTOGATÁSRA 07 és 17 óra között betérhetünk székesegyházunkba.

· 17 órától kezdődik a húsvéti vigília

7. A szentmiséket és szertartásokat egyházmegyénk YouTube-csatornáján élőben közvetítjük.

8. Húsvétvasárnap

· 7, fél 8, 8, fél 9 és 9 órakor végzünk ételszentelést a székesegyház és a Szent József Kollégium udvarán a járványügyi előírások betartásával.

· 11.30 órakor ünnepi szentmisét közvetít a Debrecen Televízió.

9. Minden katolikus háztartásból terjedjen az ÖRÖM-HÍR! Ezzel a mottóval elvihető egyházmegyénk folyóiratának húsvéti száma az újságospolcról 400 Ft-os áron székesegyházunk – járványügyi helyzetben bevezetett – nyitvatartási idejében: hétköznap 8-18 óra között, vasárnap pedig 15 és 19 óra között.

Készségesen segítünk ennek az újságnak és bármely katolikus lapnak eljuttatásában idős, beteg testvéreinkhez, ha ezt kérik telefonon (536-652) plébániánk irodájában.

10. Plébániánk ügyfélfogadási rendje változatlan: hétfőtől péntekig 09-17 óra között.

11. Bizalomnövelő, reménykeltő, életújító és kegyelemgyarapító szent Húsvétban részesítsen minket (és e hirdetés minden kedves olvasóját) az értünk megfeszített és feltámadt Úr Jézus Krisztus! Alleluja! Alleluja!

Mentes a vírusoktól. www.avast.com

A honlap további használatához a sütik használatát el kell fogadni. További információ

A süti beállítások ennél a honlapnál engedélyezett a legjobb felhasználói élmény érdekében. Amennyiben a beállítás változtatása nélkül kerül sor a honlap használatára, vagy az "Elfogadás" gombra történik kattintás, azzal a felhasználó elfogadja a sütik használatát.

Bezárás